Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Patronaty

Gwiazda prawdopodobieństwa już w sprzedaży

Już w sprzedaży jest kontynuacja Księżyca prawdopodobieństwa autorstwa Nancy Kress zatytułowana Gwiazda prawdopodobieństwa. Polskim wydawcą jest Almaz, Kawerna została patronem medialnym pozycji. 

Zbawienie czy armagedon?

Na odległej planecie odkryto dziwny artefakt, który może być kluczem do ocalenia ludzkości. Ludzie prowadzą wojnę z Fallerami, Obcymi zamierzającymi unicestwić ludzką rasę, i przegrywają w niej. Artefakt to nie tylko potężna broń, lecz także coś w rodzaju kamienia z Rosetty wiodącego na wyżyny fizyki… które być może Fallerowie zdążyli już osiągnąć. Równie dobrze artefakt może się okazać maszyną zniszczenia, która rozerwie materię Wszechświata.

Przypominamy też recenzje pierwszego tomu autorstwa Bartosza Szczyżańskiego i Michała Domagalskiego.

gwiazda
O Autorce:

Nancy Kress jest autorką ponad tuzina powieści, w tym trylogii Prawdopodobieństwo, na którą składają się: Księżyc prawdopodobieństwa, Gwiazda prawdopodobieństwa i Przestrzeń prawdopodobieństwa.  Ich akcja rozgrywa się na tej samej obcej planecie co jej nowela (laureatka Nebuli) zatytułowana Kwiaty więzienia Aulit. Kress zdobyła nagrody: Hugo, Nebula oraz Theodore Sturgeon Award za liczne krótkie formy. Jej utwory zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym na szwedzki, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, grecki, polski, czeski, chorwacki, litewski, rumuński, japoński i rosyjski. Była zamężna z nieżyjącym już pisarzem SF Charlesem Sheffieldem.

Jak zwykle ciekawi bohaterowie Kress mierzą  się z całą gamą zagadek i problemów: człowieczych, istot z obcych światów i naukowych. Kolejny sukces utalentowanej i świetnie sobie radzącej autorki. – Kirkus Review   Skomplikowaną pod względem socjologicznym i  moralnym fabułę autorka osadziła w realiach Wszechświata, którym rządzi siła prawdopodobieństwa. Jak zwykle w utworach Kress głębi książce dodają złożone postaci. Czytelnicy sięgną po tę powieść z powodu reputacji Nancy Kress, przeczytają ją dla przygodowej akcji, a pokochają za bohaterów i elementy naukowe.
Publishers Weekly

Kontynuacja  Księżyca prawdopodobieństwa. Za wartką  akcją kryje się pytanie o to, czy naukowcy i wojskowi są  zdolni do współpracy przy odkrywaniu prawdy o artefakcie – skarbnicy wiedzy lub maszynie  zniszczenia – oraz o to, czy jedni albo drudzy zdołają przekonać do współpracy Obcego, którego postrzeganie rzeczywistości znacząco różni się od postrzegania Wszechświata przez ludzi. Książka jest syntezą licznych talentów Nancy Kress i pozostawia otwartą furtkę dla co najmniej jeszcze jednej części cyklu. 
Booklist

Kress zapewnia taką mieszaninę niespodzianek i oczywistości, że każdy powinien z chęcią sięgnąć po jej książkę. Nie trzeba znać Księżyca prawdopodobieństwa, by cieszyć się lekturą Gwiazdy prawdopodobieństwa, niemniej większość czytelników i tak na pewno z przyjemnością sięgnie po pierwszy tom.
San Diego Union-Tribune