Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Felietony

Hakuna Matata – Magia Piosenek Disneya

 

Tym razem kapka wariacji w najczystszej postaci, czyli adaptacja utworu Lewisa Carrolla Alicja w Krainie Czarów o tym samym tytule. I próbka ścieżki dźwiękowej z animacji – „Malując płatki róż”.

Przyszła pora na coś z zupełnie innej beczki – zarówno tematycznej, jak i muzycznej. Trzy utwory z Mojego brata niedźwiedzia: pierwszy raczej wesoły motyw „Duchy Tych, Co Mieszkali Tu” w wykonaniu Kayah, drugi „Już Nikt, Już Nic” w interpretacji Mariusza Totoszka, ma już ton o wiele bardziej smętny, co pokazuje, że nie wszystkie produkcje Disneya są okraszone li tylko cukierkowym nastrojem. Trzeci, lekko skoczny, “Już czas wyruszać”

Ale nie tylko klasyczne i nieco leciwe animacje Disneya wzbogacones ą przyjemną dla ucha ścieżką dźwiękową, niektóre nowe produkcje także potrafią przyciągnąć uwagę słuchaczy. Może nie są to utwory najwyższych lotów, lecz warto się z nimi zapoznać, żeby mieć jakiekolwiek obycie z motywami muzycznymi, wykorzystywanymi w pełnometrażowych obrazach animowanych. Na warsztacie teraz Zaplątani i nader cukierkowa melodia „Po raz pierwszy widzę blask”.

Następnie, z tego samego obrazu, „Marzenie mam”…

I jeszcze „Nowe Dni”.

Nie można zapomnieć o Kubusiu Puchatku, w którym również zdarzały się piosenki umilające odbiór produkcji. Jednak z tego obrazu mamy dla Was „Miodek” w wykonaniu Macieja Kujawskiego – doskonale oddającego pasję i uwielbienie Kubusia wobec… miodu.