Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Archiwum

Sid Meier’s Civilization V – znamy już datę premiery.

Firma 2K Games ujawniła termin jednej z najważniejszych pecetowych premier tego roku. Piąta część legendarnej serii Sid Meier’s Civilization ukaże się 21 września w Stanach Zjednoczonych i trzy dni później w innych zakątkach globu. Wcześniej gra zaprezentowana zostanie podczas zbliżających się targów E3 w Los Angeles.

Deweloper strategii turowej Sid Meier’s Civilization V – studio Firaxis trzyma się planu. W oficjalnej zapowiedzi gry, która pojawiła się w lutym, datę wydania wyznaczono na jesień tego roku. Fani serii powinni być więc zadowoleni, że chodzi o pierwsze dni tej pory roku (a w przypadku Amerykanów jeszcze lato), a nie okres poprzedzający Boże Narodzenie. Choć na europejską premierę tytułu znowu przyjdzie poczekać kilka dni dłużej, wydaje się jednak, że w tym przypadku warto.

{youtube}B2EDj8yfMoQ{/youtube}

Szczegóły dotyczące piątej części serii Sid Meier’s Civilization poznaliśmy w marcu podczas Game Developers Conference w San Francisco. Autorzy gry zapewnili wówczas graczy, że nie mają zamiaru iść w stronę konsolowego Civilization Revolutions. Nowy silnik graficzny oraz bardziej intuicyjny i prostszy w obsłudze interfejs nie spłycą mechanizmów rozgrywki. Zmian jednak nie zabraknie. Obejmą one m.in. system walki (mniejsze i droższe w utrzymaniu armie), dyplomację, a nawet mapę gry.

Twórcy Sid Meier’s Civilization V zakładają, że ich najnowsza produkcja odniesie sukces co najmniej na miarę poprzedniej części gry, która sprzedała się w ponad 3 mln egzemplarzy. W sumie seria sygnowana nazwiskiem Sida Meiera w całej swej historii rozeszła się w ponad 9 mln kopii i jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych strategii dostępnych na komputery PC. „Piątka” ma spore szanse znacznie podwyższyć te statystyki, a tym samym zapewnić koncernowi Take-Two Interactive, który jest właścicielem 2K Games, spory zastrzyk finansowy.

Dystrybutorem gry Sid Meier’s Civilization V w naszym kraju będzie firma Cenega Poland. Na razie nie potwierdziła ona oficjalnej daty polskiej premiery tytułu.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=52010