Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Adaptacja Five Nights at Freddy’s | Wystartowały zdjęcia do Bad Cupcake

Wytwórnia Blumhouse rozwija projekt adaptacji gry wideo „Five Nights at Freddy’s”. Film powstaje pod roboczym tytułem „Bad Cupcake” i właśnie rozpoczęły się prace na planie. Zobaczcie zakulisowe zdjęcia udostępnione przez twórców produkcji.

Jason Blum, producent wykonawczy projektu, pochwalił się na Twitterze, że właśnie rozpoczęto prace na planie. Oprócz informacji dostaliśmy też pierwsze zdjęcie zza kulis „Bad Cupcake”:

Za kamerą projektu stoi Emma Tammi („Demony prerii”). Wspólnie ze Scottem Cawthonem oraz Sethem Cuddebackiem napisała też scenariusz widowiska. W obsadzie adaptacji FNAF wystąpią m.in. Matthew Lillard, Josh Hutcherson i Mary Stuart Masterson.
Wytwórnia Blumhouse współpracuje przy produkcji z firmą Jim Henson’s Creature Shop, która specjalizuje się w efektach praktycznych. W ten sposób chcą ożywić na ekranie przerażające roboty z kultowej gry.

Gra „Five Nights at Freddy’s” to horror autorstwa niezależnego producenta Scotta Cawthona. Gracz wciela się w pracownika nocnej zmiany w tytułowej restauracji – Freddy Fazbear’s Pizza. Praca stróża w tym miejscu nie należy do najprzyjemniejszych, a wręcz zagraża życiu i zdrowiu ze względu na mordercze skłonności maskotek restauracji. Pluszaki, które za dnia bawią dzieci i rodziców, w nocy ożywają, ukazując swoją prawdziwą, mroczną naturę, która nakazuje im przemieniać ludzi w kolejne maskotki.