Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ant-Man and the Wasp i The Marvels |Zmiany w premierach MCU

Disney zdecydował się zmienić daty premiery dwóch widowisk Kinwego Uniwersum Marvela. Chodzi o „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” i „The Marvels”. Prace nad filmami są w toku, ale twórcy 3. części pzygów Ant-Mana są na bardziej zaawansowanym etapie.

Dlatego wytwórnia postanowiła, że „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” i „The Marvels” zamienią się datami premier. Druga odsłona „Kapitan Marvel” pierwotnie miała zadebiutować 17 lutego 2023, ale została przeniesiona na 28 lipca 2023 roku. Natomiast 3. część Ant-Mana miała wejść do kin 28 lipca 2023 roku, ale zobaczymy go wcześniej – 17 lutego 2023 roku.

Nieoficjalnie Deadline wspomina, że powodem zamian jest nieukończenie prac nad filmem o Kapitan Marvel i dlatego producenci wolą przesunąć premierę produkcji na późniejszy termin. Reżyserią zajmuje się Niia DaCosta („Candyman”), gwiazdą widowiskajest Brie Larson (Kapitan Marvel), a na ekranie towarzyszyć jej będą Samuel L. Jackson, Teyonah Parris i Iman Vellani.

Za sterami „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” ponownie stanął Peyton Reed, który wyreżyserował dwa poprzednie filmy z cyklu. Do swoich ról powracają Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michelle Pfeiffer, Michael Douglas, Jonathan Majors i Kathryn Newton.