Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka | Zobaczcie zwiastun

Najsłynniejsi Galowie powracają już w lutym! Twórcy filmu udostępnili w sieci plakat i teaserowy zwiastun „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”!

Oficjalny opis oraz materiały promocyjne filmu znajdziecie poniżej:

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Guillaume Canet, który wciela się też po raz pierwszy w Asteriksa. Natomiast Obelixa sportretuje debiutujący w tej roli Gilles Lellouche. Władcę Rzymu zagra Vincent Cassel, a Marion Cotillard – Kleopatrę.

„Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” wejdzie do polskich kin 10 lutego 2023 roku.