Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Avatar 3 | Ogłoszono datę premiery

Okazuje się, że Disney i James Cameron na poważnie myślą o pięcioczęściowym cyklu filmów „Avatar”. W tym momencie zapowiedziano, że trzecia odsłona trafi do kin w grudniu 2024.

Jeszcze druga część „Avatar: Istota wody” nie miała swojej premiery – ta będzie mieć miejsce 16 grudnia bieżącego roku. Oznacza to, że kolejna odsłona ukaże się mniej więcej równo dwa lata później. Widać wyraźnie, że reżyser chce trzymać się harmonogramu – według którego trzecia, czwarta i piąta część mają zagościć na ekranach kolejno 2024, 2026 i 2028.

Czyżby Myszka Miki planowała wypuszczać nowe widowisko Camerona co dwa lata? Byłoby to wielkie wyzwanie. Szczególnie, że wciąż nie wiadomo, jak zostanie przyjęta druga część po tak długiej przerwie (pierwszy „Avatar” trafił do kin w 2009).

„Avatar: Istota wody” opowie o ponownym najechaniu Pandory przez ziemską korporację, roszczącą sobie prawa do wydobycia cennych surowców. Tym razem nie ma mowy o elemencie zaskoczenia ze strony autochtonów – zbrojne ramie korporacji przygotowało się na awanturnicze ewentualności.

A Release Date Guide for Every 2022 Film