Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Avengers: Kang Dynasty | On to wyreżyseruje

Ostatnio w świecie kina rozrywkowego wiele kręci się wokół zapowiedzi Marvel Studios (de facto Disneya), które zaprezentowało plany na piątą i szóstą fazę MCU. Zamknięciem tego cyklu – nazwanego Sagą Multiwersum – mają być dwa filmy „Avengers”. Jeden z nich „Avengers: Kang Dynasty” zostanie wyreżyserowany przez Destina Daniela Crettona.

Hawajski reżyser stał za kamerą „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. Jednak to nie jedyne, co udało się opracować twórcy w ostatnich latach. Na swoim koncie ma m.in. „Tylko sprawiedliwość”, „Szklany zamek” czy „Przechowalnię numer 12”. Oprócz tego ma zająć się stworzeniem serialu „Wonder Man” (dla Disney Plus) oraz kontynuacji „Shang-Chi”.

O fabule obu filmów „Avengers” na ten moment niewiele wiadomo. Można przypuszczać, że  Avengers: Kang Dynasty” będzie inspirować się historią z komiksów o tym samym tytule (2001-2002), a głównym złoczyńcą będzie Kang Zdobywca, podróżnik w czasie, którego mogliśmy zobaczyć w serialu „Loki”. Antagonista ma pojawić się ponadto w filmie „Ant-Man i Osa: Quantumania”.

Jonathan Majors wciela się w postać Kanga Zdobywcy. Premierę „Avengers: Kang Dynasty” zaplanowano na 2 maja 2025.