Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Billy Summers zmierza do kin!

Bestsellerowa powieść Stephena Kinga z 2021 roku doczeka się ekranizacji. W projekt filmu zaangażowali się J.J. Abrams i Leonardo DiCaprio.

J.J. Abrams i DiCaprio przygotują adaptację książki Stephena Kinga „Billy Summers”. Początkowo powieść miała ukazać się jako serial limitowany, jednak najnowsze doniesienia medialne informują o filmowej odsłonie.

JJ Abrams wraz ze studiem Bad Robot zajmie się produkcją, a pomagać mu będzie Leonardo DiCaprio ze swoim studiem Apian Way. Autorami scenariusza filmu są Ed Zwick i Marshall Herskovitz. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli twórców, J.J. Abrams obejmie dodatkowo stanowisko reżysera, a w tytułowej roli zobaczymy Leonardo DiCaprio.

Oficjalny opis książkowego pierwowzoru „Billy Summers”, który w Polsce ukazał się w sierpniu 2021 r.nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka:

Najnowsza książka mistrza gatunku.
Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę.
Niestety, coś idzie nie tak… A nawet wszystko.