Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Deadpool 3 | Co przesądziło o powrocie Hugh Jackmana do roli Wolverine’a?

Dzięki wywiadowi, jakiego udzielił aktor w programie „Who’s Talking to Chris Wallace” dowiedzieliśmy się co przekonało go do powrotu do roli Wolverine’a. Jackman po raz dziesiąty pojawi się na wielkim ekranie jako Wolverine w nadchodzącej 3. części „Deadpoola”.

Ostatni film z Hugh Jackmanem w roli Rosomaka to „Logan” Jamesa Mangolda z 2017 roku, który był pożegnaniem aktora z rolą. Informacja, że Jackman powróci jako Wolverine w trzecim „Deadpoolu” była więc wielkim zaskoczeniem. Co spowodowało, że aktor zmienił zdanie i postanowił ponownie przypakować i założyć metalowe szpony Wolverine’a?

W rozmowie z Chrisem Wallace’m podkreślił, że do tej pory wielokrotnie odrzucał kolejne propozycje występu jako X-Men Wolverine. Jednak „Deadpool 3” okazał się być na tyle interesującym wyzwaniem aktorskim, że Jackman zmienił zdanie. Duży wpływ na decyzję aktora miała jego żona:

– Każdego dnia byłem pytany, w wywiadach i przez Ryana Reynoldsa, który dzwonił i mówił: „Czy możemy to powtórzyć?”. Zawsze odpowiadałem: „Nie, skończyłem”. Jednak pewnego razu moja żona Deb spytała: „Co chciałbyś robić po tym?” I wtedy mnie uderzyło: Deadpool i Wolverine są klasycznymi komiksowymi przeciwnikami, między nimi jest dynamika, której nigdy nie miałem okazji pokazać jako Wolverine. Pomyślałem, że to będzie dobra zabawa, coś, czego jeszcze nie robiłem. I już nie mogę się doczekać.

Aktor zaznaczył też, że nie bez znaczenia jest to, że akcja „Deadpoola 3” będzie rozgrywać się przed wydarzeniami ukazanymi w „Loganie”. Dlatego, to co wydarzyło się w filmie Mangolda nie przekreśla możliwości pojawienia się postaci Wolverine’a obok Deadpoola.

Hugh Jackman został zapytany o powrót do charakterystycznej dla Wolverine’a formy fizycznej. Aktor odpowiedział, że ma już na to sposoby:

– Nauczyłem się, że tego procesu nie da się przyśpieszyć. To wymaga czasu. Mam 6 miesięcy. Przez te pół roku nie będę robił niczego innego. Będę spędzać czas z moją rodziną i będę ćwiczył. A już teraz jestem całkiem fit. To dzięki ośmiu występom tygodniowo na Broadwayu, gdzie śpiewam i tańczę. Mam więc dobry punkt wyjścia.

Co wiemy o „Deadpool 3”? Szef Marvela Kevin Feige zapewnił fanów, że przejęcie 20th Century Fox przez Disneya, nie wpłynie na obniżenie kategorii wiekowej filmu i 3. część „Deadpoola” zachowa kategorię R. Za kamerą filmu stanie Shawn Levy. Na chwilę obecną szczegóły fabularne projektu są trzymane w tajemnicy. Autorkami scenariusza są siostry Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Logelin, twórczynie m.in. serialu „Bob’s Burgers”.