Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Gladiator 2 | To się dzieje naprawdę!

Ridley Scott potwierdza: sequel kasowego przeboju z Russellem Crowe’em powstanie. Znamy już nazwisko aktora, który będzie jego gwiazdą. To Paul Mescal („Normalni ludzie”, „Córka”).

Poznaliśmy nowe informacje na temat projektu „Gladiator 2”. Film zostanie wyprodukowany i wyreżyserowany przez twórć oryginału, czyli Ridleya Scotta.Nad filmem będą też pracować inni twórcy zaangażowani w jedynkę – Janty Yates (kostiumy) oraz Arthur Max (scenografia). Autorem ostatniej wersji scenariusza sequela „Gladiatora” jest David Scarpa.

Szczegóły fabuły są na razie trzymane w tajemnicy. Wiadomo jednak, że nie opowie on kolejnej historii Maximusa, którego w oryginalne grał Russell Crowe. Bohaterem „Gladiatora 2” będzie Lucius, czyli wnuk Marka Aureliusza, syn Lucilli i siostrzeniec złego Commodusa. Przypomnijmy, że to właśnie Luciusa w finale „Gladiatora” Maximus ocalił przed śmiercią.

 

Paul Mescal dopina właśnie szczegóły kontraktu. Jak donosi serwis Deadline, 26-letni aktor był jednym z pierwszych, którzy uczestniczyli w przesłuchaniach do roli dorosłego Luciusa. Castingi odbyły się w listopadzie 2022 roku i choć później przesłuchiwano jeszcze innych aktorów, to właśnie Mescal wydał się idealnym kandydatem według reżysera i pozostałych twórców filmu.