Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jestem legendą dostaje sequel | Will Smith powróci!

Wytwórnia Warner Bros. rozwija projekt sequela “Jestem legendą” (2007)! Will Smith powróci, a w projekt jako producent zaangażował się Akiva Goldsman.


Jak informuje serwis Deadline w sequelu “Jestem legendą” ma powrócić Will Smith, a na ekranie ma mu towarzyszyć Michael B. JiJordanordan. Scenariuszem i produkcją filmu ma zająć się twórca jedynki, Akiva Goldsman. O czym opowie kontynuacja?

Jak zapowiada sam Goldsman, akcja kontynuacji ma rozgrywać się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z jedynki. Co więcej, film będzie inspirował się alternatywnym zakończeniem “Jestem legendą”, a nie wersją kinową. Producent i scenarzysta ujawnił dodatkowo, że jest pod wrażeniem serialu HBO “The Last of Us”. FIlmowiec twierdzi, że fascynuje go ukazanie świata 20-30 lat po upadku ludzkiej cywilizacji, gdy planeta na nowo powraca do życia, gdzie człowiek nie jest już jej najważniejszym mieszkańcem. Właśnie taka wizja najbardziej interesuje Goldsmana, szczególnie jeśli chodzi o ukazanie miasta takiego jak Nowy Jork.