Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mordercze gnomy na wielkim ekranie

Sony Pictures wspólnie z 21 Laps przygotują projekt pełnometrażowego filmu na podstawie krótkometrażówki „Gnomes” z 2022 roku. Wybrano już scenarzystów.

Wytwórnie Sony Pictures i 21 Laps postanowiły opracować pełnometrażową odsłonę holenderskiej krótkometrażówki „Gnomes”, którą w ubiegłym roku stworzyli Richard Raaphorst i Ruwan Heggelman. Scenariusz pełnometrażowej wersji horroru mają napisać Andrew Barrer i Gabriel Ferrari, scenarzyści marvelowskiego hitu „ Ant-Man i Osa”.

Fabuła oryginału przedstawia losuy dziewczyny, która podczas joggingu, zwabiona tajemniczymi, świecącymi grzybami, zmienia swoją trasę i wkracza na terytorium zamieszkałe przez zabójcze gnomy. Szybko zaczyna żałować decyzji.

Nie wiadomo czy Sony zdecyduje się diametralnie zmienić czy znacząco rozszerzyć fabułę „Gnomes”. Poznaliśmy też nazwiska producentów filmu: Shawn Levy z 21 Laps, Dan Cohen oraz Dan Levine. Reżyserią zajmie się twórca oryginału, Ruwan Heggelman. Nie wiadomo jednak kiedy rozpoczną się prace na planie i jaka jest planowana data premiery.

Poniżej możecie obejrzeć teaser oryginalnego horroru „Gnomes”: