Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nie martw się, kochanie | 7 listopada w HBO Max

Nie martw się, kochanie to  film w reżyserii Olivii Wilde (Szkoła melanżu) z Florence Pugh (nominowana do Oscara za Małe kobietki), Harrym Stylesem (Dunkierka), samą Wilde (nadchodzący Babylon), Gemmą Chan (Bajecznie bogaci Azjaci), KiKi Layne (The Old Guard) i Chrisem Pine’em (Wszystkie stare noże) w rolach głównych. Premiera produkcji w HBO Max odbędzie się już 7 listopada.

Alice (Pugh) i Jack (Styles) mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin. Optymizm społeczny lat 50. XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka (Pine) – korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego – przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii.

Mężczyźni spędzają każdy dzień w siedzibie Projektu Victory, pracując nad „rozwojem nowoczesnych materiałów”. Ich żony zaś – w tym elegancka partnerka Franka, Shelley (Chan) – cieszą się pięknem, luksusami i rozpasaniem swojego osiedla. Życie w nim jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą oni tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory.

Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego. Alice czuje się w obowiązku sprawdzić, czym i dlaczego zajmują się pracownicy Victory. Jak dużo będzie gotowa poświęcić dla ujawnienia tego, co naprawdę dzieje się w tym raju?

Nie martw się, kochanie to odważny, zawiły i zachwycający wizualnie thriller psychologiczny w reżyserii Olivii Wilde z oszałamiającymi rolami Florence Pugh i Harry’ego Stylesa, którym towarzyszy imponująca, wyśmienita obsada.

W filmie występują także Nick Kroll (How It Ends), Sydney Chandler (Pistol), Kate Berlant (Pewnego razu… w Hollywood), Asif Ali (WandaVision), Douglas Smith (serial HBO Wielkie kłamstewka), Timothy Simons (serial HBO Figurantka) i Ari’el Stachel (nadchodzący Respect the Jux).

Wilde wyreżyserowała film na podstawie scenariusza Katie Silberman, autorki scenariusza Szkoły melanżu. Silberman posłużyła się pomysłem swoim oraz Careya Van Dyke’a i Shane’a Van Dyke’a (Czarnobyl. Reaktor strachu). Producentami filmu są Wilde, Silberman, Miri Yoon i Roy Lee, zaś Richard Brener, Celia Khong, Alex G. Scott, Catherine Hardwicke, Carey Van Dyke i Shane Van Dyke są producentami wykonawczymi.

W ekipie Wilde znaleźli się dwukrotnie nominowany do Oscara operator Matthew Libatique (Narodziny gwiazdy, Czarny łabędź), scenografka Katie Byron (Szkoła melanżu), montażysta Affonso Gonçalves (Córka), nominowany do Oscara kompozytor John Powell (Jason Bourne), kierownik muzyczny Randall Poster (Nie czas umierać) i projektantka kostiumów Arianne Phillips (Pewnego razu… w Hollywood).

Globalnym dystrybutorem filmu New Line Cinema pod tytułem Nie martw się, kochanie jest Warner Bros. Pictures.

Premiera filmu Nie martw się, kochanie (Dont Worry, Darling)  zaplanowana została na 7 listopada w HBO Max.