Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Obcy | Disney i 20th Century Studios ogłaszają obsadę

Wytwórnie poinformowały, że lada dzień ruszają prace na planie nowego „Obcego”. Zdjęcia do filmu mają wystartować 9 marca. Poznaliśmy też obsadę widowiska, które wyreżyseruje Fede Alvarez.

Fede Alvarez („Martwe zło”, „Nie oddychaj”) jest reżyserem i współscenarzystą filmu o roboczym tytule „Alien: Romulus”. Wśród producentów obrazu nie zabraknie Ridley’a Scotta, twórcy „Obcego – 8. pasażera „Nostromo”, „Prometeusza” oraz „Obcego – Przymierza”.

Film nie będzie sequelem, remakem lub spin-offem dotychczasowych produkcji z cyklu o „Obcym”. Przedstawi widzom nową historię rozgrywającą się w tym samym uniwersum, co widowiska Ridleya Scotta, Jamesa Camerona i pozostałych filmowców. „Alien: Romulus” nie trafi jednak do kin. Studio 20th Century Studios planuje film z przeznaczeniem na platformę VOD Hulu.

Główną rolę zagra Cailee Spaeny („Pacific Rim: Rebelia”), a na ekranie towarzyszyć jej będą: Isabela Merced („Transformers: Ostatni Rycerz”), David Jonsson („Branża”), Archie Renaux („Cień i kość”), Spike Fearn („Aftersun”) oraz debiutantka Aileen Wu. To właśnie oni sportretują grupę młodych ludzi, którzy trafiają do odległego miejsca, gdzie będą musieli skonfrontować się z najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie.