Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy oficjalną datę premiery prequela Igrzysk Śmierci

Podczas CinemaConu wytwórnia Lionsgate ogłosiła, że „The Ballad of Songbirds and Snakes”, prequel kinowej serii „Igrzyska śmierci”, wejdzie do kin w listopadzie 2023 roku.


Nadchodzi nowy film z uniwersum „Igrzysk śmierci” stworzonego przez Suzanne Collins. Chodzi o ekranizację powieści pt.  „Ballada ptaków i węży” (2020). Film zatytułowany „The Ballad of Songbirds and Snakes” trafi do kin 17 listopada 2023 roku. Jego reżyserię powierzono twórcy 2 z 3 poprzednich filmów z cyklu, czyli Francisowi Lawrence’owi. Głównym bohaterem będzie 18-letni Coriolanus Snow, na długo zanim został prezydentem państwa Panem.

Scenariusz widowiska napisali Suzanne Collins oraz Michael Arndt, nagrodzony Oscarem za „Małą Miss”. Arndt pracował też wcześniej przy „Igrzyskach śmierci: W pierścieniu ognia”. Na razie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących obsady.

Powieść Collins ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Media Rodzina w 2020 roku, a poniżej przypominamy oficjalny opis „Ballady ptaków i węży”:

AMBICJA GO NAPĘDZA.
RYWALIZACJA GO MOTYWUJE.
WŁADZA JEDNAK MA SWOJĄ CENĘ.
Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.
Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?