Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Poznaliśmy tytuł nowego Obcego

Jak donosi serwis Joblo, w zestawieniu projektów Stowarzyszenia Przemysłu Filmowego i Telewizyjnego pojawiła się nazwa nowego filmu o „Obcym” – „Alien: Romulus”. Kiedy rozpocznie się produkcja?

Prace na planie „Alien: Romulus” mają wystartować 6 lutego 2023 roku w Budapeszcie. Twórca uniwersum, Ridley Scott jest związany z projektem, ale zajmuje stanowisko producenta. Scenariuszem i reżyserią zajął się specjalista od horrorów, a prywatnie fan uniwersum – Fede Álvarez („Martwe zło”). Gwiazdą filmu została Cailee Spaeny („Devs”, „Mare z Easttown”).

Szczegóły fabuły „Alien: Romulus” pozostają utrzymane w tajemnicy. Z medialnych zapowiedzi wynika jednak, że produkcja nie będzie żadnym sequelem, remakem lub spin-offem dotychczasowych filmów z cyklu o „Obcym”. Ma przedstawić widzom nową historię rozgrywającą się w tym samym uniwersum, co widowiska Ridleya Scotta, Jamesa Camerona i pozostałych filmowców. Film najprawdopodobniej nie trafi jednak do kin. Na chwilę obecną 20th Century Studios planuje stworzyć film z przeznaczeniem na platformę VOD Hulu.