Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Przedrzeźniacz zmierza na wielki ekran!

W planach Hollywood znalazła się ekranizacja książki sci-fi „Mockingbird” autorstwa Waltera Tevisa. Alma Har’el („Słodziak”) zaadaptuje powieść na potrzeby filmu.

Powieść Tevisa została wydana w 1980 roku. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa MAG w 2015 roku pod tytułem „Przedrzeźniacz”. Poniżej prezentujemy jej oficjalny opis:

W umierającym świecie, w którym ludzie są odurzeni narkotykami i pogrążeni w elektronicznej błogości, gdzie nie ma sztuki, literatury i nie rodzą się dzieci, gdzie niektórzy wolą dokonać samospalenia niż dalej żyć, Spofforth jest najdoskonalszą maszyną, jaką kiedykolwiek stworzono. Mimo tego ma tylko jedno, niemożliwe do spełnienia pragnienie – chce przestać istnieć. Jednak nawet w tych ponurych i przygnębiających czasach pojawia się iskierka nadziei, którą stanowią namiętność i radość, jakie pewien mężczyzna i pewna kobieta odkrywają w miłości i książkach. To nadzieja na lepszą przyszłość, a może nawet nadzieja dla Spoffortha.

 

Ekranizacja powstanie na zlecenie studia Searchlight Pictures, które ma na swoim koncie m.in. „Zaułek koszmarów” czy „Kształt wody”.