Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

The Boogeyman | Ekranizacja Kinga jednak w kinach, nie na VOD!

Jak donosi The Hollywood Reporter, fani Stephena Kinga dostaną w tym roku niespodziewaną kinową premierę. „The Boogeyman” miał początkowo zadebiutować na Hulu (w Polsce Disney+), jednak zebrał tak dobre opinie na pokazach testowych, że zdecydowano się na premierę kinową.

„The Boogeyman” powstał w oparciu o jedno z opowiadań z książki „Nocna zmiana” („King’s Night Shift”). Film przedstawi losy nastolatki i jej młodszego brata, którzy stracili matkę w tragicznych okolicznościach. Gdy wciąż próbują poskładać swoje życie na ich drodze staje złowroga siła, która osiadła w ich domu. Dzieci szukają pomocy u ojca, ale ten jest zbyt pogrążony w żałobie, by coś zauważyć.

W obsadzie filmu pojawią się: Chris Messina, Sophie Thatcher, Vivien Lyra, David Dastmalchian, Marin Ireland oraz Madison Hu. Za kamerą stanął Rob Savage, a produkcją zajęli się Shawn Levy, Dan Levine, Emily Morris, Scott Beck oraz Bryan Woods.

Po ostatnich pokazach testowych wytwórnia Disney zmieniła decyzję dotyczącą dystrybucji filmu. „The Boogeyman” nie pojawi się na VOD, ale w kinach. Amerykańska premiera została zaplanowana na 2 czerwca 2023 roku. Dopiero później zaś trafi na platformę VOD.