Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Thunderbolts | Steven Yeun dołącza do rodzinki Marvela

Z najnowszych medialnych doniesień wynika, że Steven Yeun („Minari”, „The Walking Dead”) zadebiutuje w MCU w widowisku „Thunderbolts” i ma odegrać istotną rolę dla przyszłości całego uniwersum.

„Thunderbolts” przedstawi losy grupy czarnych charakterów, która zostaje zatrudniona przez amerykański rząd w charakterze oddziału do zadań specjalnych. Steven Yeun dołączył właśnie do obsady widowiska, a jego rola, choć jeszcze nie została ujawniona, jest opisywana jako „ważna dla przyszłości uniwersum” i kluczowa w kolejnych projektach Marvela. Kolejnym nabytkiem w „Thunderbolts” jest również Ayo Edebiri, jednak podobnie jak w przypadku Yeuna, jej rola jest trzymana w tajemnicy.

Gwiazdami „Thunderbolts” są: Florence Pugh (Yelena Belova) i Sebastian Stan (Zimowy Żołnierz). Na ekranie do swoich ról powracają także David Harbour (Red Guardian), Wyatt Russell (US Agent), Hannah John-Kamen (Duch), Olga Kurylenko (Taskmaster) oraz Julia Louis-Dreyfus (Valentina Allegra de Fontaine). W filmie zagra również Harrison Ford, który przejał po Williamie Hurcie rolę Thaddeusa Rossa.

Za kamerą „Thunderbolts” stanie Jake Schreier, który będzie kręcił na podstawie scenariusza autorstwa Erica Pearsona. Premierę zaplanowano na 26 lipca 2024 roku.