Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Wielkie cięcia i zmiany w Cartoon Network Studios

Połączenie Warner Bros. i Discovery+ przechodzi w kolejną fazę. CEO wytwórni Warner Bros., David Zaslav zarządził restrukturyzację oddziału produkcji animowanych, co najmocniej uderza w Cartoon Network Studios. Co to oznacza? Zwolnienia w załodze.

Jak donosi serwis Collider, telewizyjny wydział Warner Bros. zwolnił 82 pracowników z sekcji animacji i nie ma planów nauzupełnienie pozostałych 43 etatów. Te 125 stanowiskto 26% siły roboczej działów animacji wszystkich firm.

David Zaslav objął „strategiczną restrukturyzacją” trzy jednostki: Cartoon Network Studios (CNS), Warner Bros. Animation (WBA) oraz Hanna-Barbera Studios Europe – i jest dość niejednoznacznym pomysłem. W teorii te trzy studia pozostaną niezależnymi jednostkami, ale w praktyce ich działy produkcji zostaną połączone. Już wcześniej ten los spotkał ich sekcje programowe oraz dział obsługi prawno-biznesowej. Teraz Warner Bors. wzmacnia zależności między WBA i CNS, a całością zarządzać będzie Sam Register.

Połączone działy rozwoju i produkcji oznaczają, że Cartoon Network Studios po raz pierwszy w historii nie będzie miał nic do powiedzenia w decyzjach kreatywnych czy operacyjnych. Dlatego też przyszłość oryginalnych animacji studia znalazła się pod wielkim znakiem zapytania.Przypominamy, że do tej pory fuzja Warner Bros. i Discovery+ przyniosła cięcia i skasowanie wielu tytułów z zasobów HBO Max, w tym niemal ukończonej produkcji filmowej „Batgirl”.