Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zadziwiający Maurycy | Gromadka na plakacie

Sky Cinema opublikowało polski plakat animowanej adaptacji powieści „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie” Terry’ego Pratchetta. 

Maurycy, uliczny kocur, wymyślił perfekcyjny numer, gwarantujący godziwe zyski. Wszyscy znają historie o szczurach i grajkach, a Maurycy ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka z fletem oraz własną plagę szczurów – dziwnie wyedukowanych szczurów. Ale w dalekim miasteczku Blintzowe Łaźnie chytry plan Maurycego zaczyna się sypać. Ktoś tu gra całkiem inną melodię i szczury muszą poznać nowe słowo: ZŁO. To już nie jest gra – to świat, w którym szczur pożera szczura. A być może to dopiero początek…

„The Amazing Maurice” powstało w koprodukcji wytwórni Sky, Ulysses Filmproduktion i Cantilever Media we współpracy z Global Screen, studiami animacji Studio Rakete (Hamburg) i Red Star Animation (Sheffield). Film ma pełne wsparcie Terry Pratchett Estate. Jego producentami są Julia Stuart (Sky), Emely Christians (Ulysses), Andrew Baker i Robert Chandler (Cantilever Media) oraz Rob Wilkins (Narrativia).

Produkcja „The Amazing Maurice” powstała na zlecenie Sky Original i ma zadebiutować w 2022 roku. W obsadzie głosowej pojawią się między innymi Hugh Laurie („Doktor House”) jako Maurice, Emilia Clarke („Gra o tron”) jako Malicia oraz David Tennant („Doctor Who”), Ariyon Bakare („His Dark Materials”), Rob Brydon („Roald & Beatrix: The Tale of the Curious Mouse”), Julie Atherton („Avenue Q”), Himesh Patel, David Thewlis, Gemma Arterton, Joe Sugg i Hugh Bonneville.