Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zakonnica 2 | Wybrano reżysera projektu

Reżyser „Obecność 3: Na rozkaz diabła”, Michael Chaves wraca do uniwersum. Filmowiec stanie za kamerą kontynuacji „Zakonnicy”.

Po tym jak w 2019 ogłoszono, że horror z uniwersum „Obecności”, „Zakonnica” (2018), otrzyma kontynuację o projekcie ucichło. Teraz jednak pojawiły się nowe informacje: projekt „Zakonnica 2” będzie realizowany, a za jego reżyserię odpowiedzialny będzie Michael Chaves.

Reżyser pracował już wcześniej nad filmem z uniwersum „Obecności” – nakręcił „Topielisko. Klątwę La Llorony” oraz „Obecność 3: Na rozkaz diabła”. W pracach nad „Zakonnicą 2” pomoże mu twórca filmowej serii, James Wan, który zajmie stanowisko jednego producentów. Produkcją horroru zajmą się też Peter Safran, Gary Dauberman oraz Michael Clear.

Scenariusz napisali Richard Naing i Ian Goldberg, autorzy horroru „Autopsja Jane Doe” (2016). Swój skrypt oparli na tekście Akeli Cooper. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze szczegółów fabularnych, daty premiery ani oficjalnego tytułu kontynuacji Zakonnicy”. Prace na planie filmowym mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.