Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Amazon bierze się za Mass Effect?

Jak donosi serwis Deadline, Amazon jest na ostatniej prostej w negocjacjach umowy na realizację produkcji opartej na cyklu gier „Mass Effect”.

Jennifer Salke, odpowiedzialna w Amazonie za dział produkcji filmowej, zdradziła niedawno, że w najbliższej przyszłości stuido zamierza inwestować setki milionów dolarów w realizację projektów z gatunku science fiction oraz fantasy. Wygląda na to, że Amazon faktycznie ma pomysł na wzbogacenie swojej oferty. Możemy już oglądać „Koło czasu”, powstaje też sztandarowy projekt platformy – serialowy „Władca Pierścieni”.

Teraz okazuje się, że do katalogu Amazon Prime Video może trafić również „Mass Effect”. Negocjacje praw do jednej z najpopularniejszych serii od Electronic Arts są już na ostatniej prostej, a chodzi o „Mass Effect”. Dopóki jednak prawa do marki nie trafią do Amazon Studios, nie wiadomo jaką formę przybierze ewentualna ekranizacja lub adaptacja. Najprawdopodobniej będzie to jednak serial oparty na popularnej trylogii z wyłączeniem „Mass Effect: Andromeda”.

Akcja oryginału rozpoczyna się w XXII wieku. Ludzkość, dzięki odkryciu na Marsie pozostałości po potężnej starożytnej cywilizacji, dokonała olbrzymiego postępu technologicznego i odkryła inne kosmiczne rasy. Śledzimy losy komandora Shepard i oddziału Widm – elitarnego oddziału galaktycznych obrońców ładu i porządku. Gra ukazała się na rynku dzięki BioWare w 2007 . Aktualnie trwają prace nad 5. odsłoną cyklu.