Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ankh: Bogowie Egiptu | Już za tydzień!

Już za tydzień premiera „Ankh: Bogowie Egiptu” od Portal Games, czy jesteście gotowi na zdobycie Egiptu?

Nad Nilem słońce zachodzi w krwawej poświacie. Stosunki między bogami nigdy nie układały się najlepiej. Niektórym oddawana jest większa cześć niż innym. Jedni pławią się w chwale, inni osuwają w zapomnienie. Ci najpotężniejsi staną do walki o rzesze wyznawców. Kiedy bitewny pył opadnie, w Egipcie nastanie era monoteizmu.

Niegdyś w Egipcie panowało wielu bogów. Ale te czasy minęły. Chwały nie może starczyć dla wszystkich. Postacie tych, których imiona są wypowiadane rzadko, karleją i popadają w zapomnienie. W egipskim panteonie pozostali już tylko nieliczni. To oni staną do walki o władzę nad rzeszami dusz. 

Ankh: Bogowie Egiptu to zaawansowana, strategiczna gra planszowa autorstwa genialnego Erica M. Langa (Cthulhu: Death May Die, Blodboorne), stanowiąca zamknięcie jego antycznej trylogii, do której należą także Blood Rage Rising Sun. Po wikińskiej Skandynawii i feudalnej Japonii przychodzi czas na starożytny Egipt! 

Wciel się w jednego z pięciu egipskich bogów i poprowadź oddaną sobie armię do ostatecznego panowania w kraju nad Nilem. Rozwijaj swoją postać, pozyskuj cennych sojuszników i walcz o kolejnych wyznawców. Tylko oni mogą zapewnić ci przetrwanie i uczynić twoje imię nieśmiertelnym. Kiedy bitewny kurz opadnie, w Egipcie będzie się pamiętać tylko o jednym bogu. 

Czy będziesz nim ty?