Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Aspire: Ina’s Tale | Przygoda, sekret, niezależność

Polskie studio niezależne Untold Tales przygotowało niezwykle piękną wizualnie i magnetycznie enigmatyczną grę „Aspire: Ina’s Tale”, która właśnie zmierza na PC, Xbox One i Nintendo Switch.

Okrutna Wieża karmi się snami swych ofiar. Wciel się w jedną z nich, która uwięziona w wieczystym letargu, ulega przebudzeniu. Zagubiona wśród pokręconych komnat, odważna Ina musi odnaleźć drogę ku wolności. Przemierzając wspaniałe scenerie, poznasz enigmatyczne postacie, rozwiążesz wciągające zagadki i pokonasz wyzwania platformowe, zbliżając się z Iną do celu – ale z każdym krokiem oddalając od niewinności.

Gracz wciela się w tytułową Inę, bohaterkę, która przez długi czas była uwięziona w wieży.Obecnie wydostała się i na własną rękę szuka odpowiedzi na trapiące ją pytania – głównie dotyczące potężnej budowli, w której się znajduje. Przemierzając kolejne komnaty, eksplorując nowe poziomy, gracz bęzdie musiał wykazać się zręcznością i refleksem, aby docierać zawsze w docelowe miejsce, a nierzadko będzie na drodze pojawią się wymagające zagadki i wyzwania.

Premierę produkcji przewidziano na 17 grudnia 2021.

CECHY GRY:

ODKRYJ TAJEMNICE WIEŻY: Łatwo się zatracić w tej mistycznej przygodzie w formie sidescrollera, pokonując piękne, rozległe poziomy, z których każdy oferuje odmienne wrażenia. Każdy region to także unikalne osobliwości do odkrycia.

UJMUJĄCA OPOWIEŚĆ: Sny Iny kształtują rzeczywistość, z czego korzysta Wieża, karmiąc się jej nadziejami i wyobrażeniami. W jaki sposób obie istoty są połączone?

POZNAJ TUBYLCÓW: Podczas swej wyprawy w poszukiwaniu prawdy poznasz osobliwych mieszkańców Wieży. Odkryj ich przeszłość, wspomnienia, aby pomóc im się uwolnić.

KONTROLUJ DUSZE: Niewola Iny nie była przypadkowa, a jej moce rezonują z duszami zamieszkującymi Wieżę. Wykorzystuj je, aby manipulować obiektami, rozwiązywać zagadki, odkrywać sekretne przejścia i pokonywać przeszkody, szukając drogi ucieczki.

Wymagania sprzętowe na PC:

Minimalne: Intel Core i3 8 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GT 750M lub lepsza 3 GB HDD Windows 7