Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Beacon Pines | Niby jest słodko

Unikalna gra przygodowa z elementami metroidvanii, której akcja toczy się wewnątrz magicznej książki. W Beacon Pines podczas zabawy zdobywamy amulety pozwalające nam wypełniać puste miejsca w treści opowieści, a co za tym idzie – wpływać na wydarzenia i kształtować ich bieg.

Beacon Pines zabiera nas w podróż do tytułowego górskiego miasteczka, które zamieszkują antropomorficzne zwierzęta. Ich spokojne życie zaczęło mocno się komplikować po zamknięciu starej fabryki nawozów. Jakby tego było mało, w mieście zaczęły dziać się dziwne rzeczy. O ile trzęsienia ziemi nie są może niczym szczególnym, o tyle już tajemnicze zaginięcia, potwory czyhające w cieniach oraz kałuże świecące w ciemnościach mogą budzić niepokój. Strach mieszkańców potęguje pojawienie się w okolicy tajemniczych osób ubranych w kombinezony.

Kluczowe cechy gry:

  • Przemierzaj ilustrowane górskie miasteczko, aby zbierać słowne amulety
  • Użyj tych słów, aby zmienić historię
  • Użyj tych słów, aby zdobyć przyjaciół
  • Użyj tych słów, aby utkać tkaninę samego losu
  • Otwórz magiczną księgę w dowolnym momencie, aby cofnąć się i zmienić swoje decyzje

Beacon Pines to miasto w książce. Grasz zarówno jako czytelnik książki, jak i jej główny bohater, Luka VanHorn. Przemierzaj świat, aby znaleźć amulety z wypisanymi na nich słowami. Następnie wybieraj słowa, które chcesz wcielić w puste miejsca w opowieści.

Gra będzie dostępna 22 września 2022 roku w dystrybucji cyfrowej na Steam, w wersji na PC, a także na Nintendo Switch i Xboxach One, Series S oraz Series X.