Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Crusader Kings III I Gra sprzedana w 2 milionach kopii!

Paradox pochwalił się gigantycznym sukcesem wersji PC na dwa tygodnie przed premierą wydania konsolowego tej średniowiecznej strategii fabularnej.

Półtora roku po premierze we wrześniu 2020, Crusader Kings III, średniowieczna strategia firmy Paradox Interactive, sprzedała się w dwóch milionach kopii, czyniąc ją jednym z najszybciej sprzedających się tytułów w historii firmy. Gra o niemal nieskończonej różnorodności i potencjale opowiadania historii zdobyła uznanie krytyków i zdołała dotrzeć do nowego pokolenia fanów gier strategicznych.

Zeszłomiesięczna premiera Royal Court, pierwszego dużego rozszerzenia do Crusader Kings III, również daje powody do świętowania, przekraczając milion sprzedanych egzemplarzy. To rozszerzenie dodaje nowe sposoby rządzenia królestwem z własnej sali tronowej, w tym poważne zmiany w systemie kulturowym gry i dodanie artefaktów.

Game Designer Alex Oltner skomentował dzisiejsze ogłoszenie: „Dwa miliony sztuk to kamień milowy dla nas w zespole Crusader Kings. To silne wotum zaufania ze strony całej społeczności. Cieszymy się, że nasze gry mogą dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców. Sądzę, że to dobrze nie tylko dla nas, ale ogólnie dla gier strategicznych. Mamy wielkie plany związane z CK3 i dobrze wiedzieć, że tak wiele osób wybierze się z nami w tę podróż.”

Wkrótce aspirujący imperatorzy będą mogli zarządzać swoimi dzielnymi rycerzami i spiskującymi dworzanami na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Przygotowana we współpracy z Lab42 Studios konsolowa wersja tej uwielbianej strategicznej gry fabularnej przyciągnie jeszcze więcej osób pod najbardziej szczodrobliwe rządy tytułu, który niezmiennie bawi graczy z całego świata przez miliony godzin.

Crusader Kings III zostało wydane na PC 1 września 2020, natomiast edycje na konsole Xbox Series X oraz PlayStation 5 ukażą się 29 marca 2022.


Źródło: Koch Media