Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Dead Island 2 | Ukaże się… wcześniej!

Przedstawiciele Deep Silver oraz Dambuster Studios są w równym stopniu pełni zachwytu, jak i ulgi, mogąc ogłosić dziś światu, że długo wyczekiwana nowa odsłona sagi o zabijaniu zombie, Dead Island 2, OSIĄGNĘŁA ZŁOTY STATUS! W ramach świętowania tego wydarzenia obie firmy postanowiły również skrócić czas oczekiwania fanów i wypuścić grę tydzień wcześniej, niż pierwotnie planowano, czyli w piątek 21 kwietnia 2023 r.

Przełomowa seria Dead Island objawiła się światu po raz pierwszy w 2011 roku wraz z jednym z najczęściej oglądanych zwiastunów gier wideo w historii branży. Najnowsza część została natomiast ogłoszona za pomocą efektownego, krwawego trailera podczas wydarzenia Opening Night Live na targach gamescom w 2022 roku. Zabierze ona graczy w przesiąkniętą krwią i flakami pulpową podróż, której celem jest ucieczka z pogrążającego się w powodowanym przez zombie chaosie Los Angeles, zwanego teraz adekwatnie HELL-A. Dead Island 2 to pozycja pełna absurdalnie efektownych akcji oraz oczekiwanego przez fanów czarnego humoru.

Do czasu premiery gry Deep Silver będzie ujawniać więcej fragmentów rozgrywki i materiałów wideo dla fanów serii, aby mogli nacieszyć nimi oczy, zanim rozpoczną własną walkę o przetrwanie w HELL-A już za niewiele ponad 2 miesiące.

FABUŁA GRY
 
W Los Angeles rozprzestrzenia się śmiercionośny wirus, zmieniając jego mieszkańców w spragnione krwi zombie. Miasto otoczono kordonem sanitarnym, a wojsko wycofało się za jego granice. Pogryzieni, zainfekowani, lecz mimo wszystko odporni na zarazę uczycie się, jak wykorzystać drzemiącą w was moc. Tylko ty, we współpracy z innymi wykolejeńcami, którym zdarzyło się być odpornym na groźny patogen, możesz ocalić Los Angeles (i cały świat) dla przyszłych pokoleń.

Odkryj prawdę o zarazie, sprawdź, kto za tym wszystkim stoi i przekonaj się, kim lub czym jesteś. Przetrwaj, ewoluuj i ocal świat — innymi słowy, po prostu przeżyj typowy dzień w LA!

 
GŁÓWNE CECHY GRY

  • Zwiedź piekielne LA – w grze Dead Island 2 odwiedzisz najsłynniejsze miejsca w Mieście Aniołów, teraz budzące strach i niepewność. Ekscytująca podróż w klimacie pulp fiction zaprowadzi cię od pokrytych zielenią przedmieść Beverly Hills po pełną osobliwości promenadę w Venice Beach.
  • Brutalna walka wręcz w otwartym świecie – doznasz najmocniejszych wrażeń płynących z rozwalania całych hord zombie z perspektywy pierwszej osoby. Masz do dyspozycji mnóstwo rozmaitej broni oraz podejść taktycznych charakteryzujących się różnym stopniem brutalności. Pragniemy, aby każdy gracz naprawdę poczuł grozę, tnąc, miażdżąc, paląc i rozszarpując wrogów!
  • Zostań najlepszym pogromcą zombie – masz do wyboru sześć postaci, z których każda charakteryzuje się niepowtarzalną osobowością i własnymi dialogami. Możesz dowolnie dostosowywać umiejętności każdego pogromcy – nasz nowy system pozwala je błyskawicznie zmieniać, umożliwiając wypróbowywanie najbardziej szalonych kombinacji.
  • Zmierz się z plagą zombie – poznaj najbardziej zaawansowany system pozbawiania wrogów kończyn, jaki dotychczas wymyślono. W Los Angeles roi się od zombie, które nie tylko wyglądają, ale też zachowują się realistycznie. Te zmutowane stwory są poddanym reanimacji, rozkładającym się sercem Dead Island 2. Napotkasz dziesiątki rodzajów nieumarłych, z których każdy charakteryzuje się wyjątkowymi mutacjami, atakami i niepowtarzalnym stylem LA. Nasze potwory są bezlitosne i zawsze stanowią wyzwanie, jak przystało na prawdziwych mieszkańców Los Angeles. Czy zdołasz tu przetrwać?
  • Wspólna przygoda w kinowym klimacie – jak przystało na porządną grę RPG, w Dead Island 2 znajdziesz mnóstwo ekscytujących misji, całą gamę zwariowanych postaci i wciągającą historię w stylu pulp, aby w pełni zagłębić się w wynaturzony świat. Na pewno nie skończysz zabawy na jednym przejściu gry! A jeśli zagrasz w szalonym trybie współpracy z maksymalnie trzema innymi graczami, możesz liczyć na bardzo, bardzo długi (i krwawy) pobyt w LA.