Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Dying Light 2 | Jak kręci się zwiastuny do gier

Studio Platige Image udostępniło materiał wideo, w którym prezentuje jak wyglądała praca nad zwiastunem „Dying Light 2: Stay Human”.

Polska firma specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D oraz cyfrowych efektów specjalnych. W swej prawie dwudziestopięcioletniej historii studio zostało wielokrotnie wyróżnione nagrodami i nominacjami (w tym do Oscara), stworzyło setki produktów i pozwoliło rozwinąć się ogromnej liczbie utalentowanych artystów filmowych i grafików. Właśnie to Platige Image stoi za opracowaniem „Katedry” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, zwiastunów do „Wiedźmin 3”, „Cyberpunk 2077”, „God of War” czy „Total War: Warhammer III”.

Minęło 15 lat od czasu, gdy ludzkość przegrała z wirusem.

Ostatnie duże ludzkie siedlisko egzystuje w bezwzględnym, zainfekowanym świecie pogrążonym we współczesnych wiekach ciemnych. W ciągu dnia bandyci, frakcje i głodujące osoby ocalałe przemierzają ulice w poszukiwaniu odpadków – lub kogoś, komu można je odebrać, choćby siłą, jeśli zajdzie taka potrzeba. W nocy zainfekowani wędrują swobodnie, opuszczając swoje ciemne kryjówki, by polować na żywych.

Jesteś Aidenem Caldwellem, zainfekowanym ocalałym. Twoja wyjątkowa zwinność i brutalne umiejętność prowadzenia brutalnej walki czynią z ciebie potężnego sojusznika i cenny towar w tym niebezpiecznym świecie. Możesz osiągnąć rzeczy, których nikt inny nie może osiągnąć. Pojawiać się w miejscach, do których nikt inny nie ma odwagi przyjść. Dzięki swoim unikalnym zdolnościom masz moc bycia orędownikiem zmian w tej rozpadającej się metropolii.

Losy miasta są w twoich rękach.


Źródło: PlatigeImage (YouTube)