Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Dziedzictwo Hogwartu | Premiera gry z uniwersum Harry’ego Pottera

Właśnie zadebiutowała na rynku najnowsza gra wideo dla fanów młodego czarodzieja stworzonego przez J.K. Rowling w bestsellerowym książkowym cyklu o Harry’m Potterze. „Dziedzictwo Hogwartu” to wciągająca gra akcji RPG z otwartym, magicznym światem.

Oficjalny opis „Dziedzictwo Hogwartu” („Hogwarts Legacy”):

„Dziedzictwo Hogwartu” to fabularna gra akcji z otwartym światem osadzona w otoczeniu po raz pierwszy przedstawionym w serii książek o Harrym Potterze. Udaj się w podróż po zarówno znanych, jak i nowych miejscach, by badając je odkrywać fantastyczne zwierzęta, modyfikować wygląd swojego bohatera, warzyć eliksiry, doprowadzać do mistrzostwa rzucanie zaklęć i rozwijać swoje talenty. Zdecyduj jakim czarodziejem lub jaką czarownicą będziesz.

Przeżyj przygodę w XIX-wiecznym Hogwarcie. Wciel się w postać dzierżącą klucz do antycznego sekretu, który może podzielić świat magii. Zawiązuj sojusze, walcz z czarnoksiężnikami i zadecyduj o losie świata magii. To ty decydujesz o swoim dziedzictwie. Zapełnij niezapisane karty swojej historii.

„Dziedzictwo Hogwartu” to gra bazująca na silniku Unreal Engine 4, stworzona przez studio Avalanche Software. Dziś, 10 lutego zadebiutowała w wersji na PC, a tytuł jest też dostępny na konsole PlayStation 4 i 5, Xbox One wraz z Series X/S oraz Nintendo Switch. Wersja na konsole poprzedniej generacji ukaże się 4 kwietnia. Posiadacze Switcha muszą poczekać aż do 25 lipca.