Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Eastward | Wkrótce w edycji pudełkowej na Nintendo

iam8bit i Skybound Games połączyli siły z Chucklefish, aby wydać specjalną fizyczną wersję uznanej, niezależnej gry przygodowej Eastward na Nintendo Switch. Premiera Eastward na Switcha zaplanowana jest na 24 maja 2022 roku, a fani mogą go od dziś zamawiać w przedsprzedaży.

Pudełkowe wydanie Eastward na Switcha jest pełne uroku i charakteru. Z dodanym do fizycznej wersji gry ekskluzywnym zestawem naklejek z chibi postaciami, gracze mogą teraz w każdej chwili podziwiać piękny i szczegółowy pixel art.

Akcja Eastward toczy się w społeczeństwie, które szybko zmierza ku zagładzie, gdzie coś nieznanego, lecz toksycznego rozprzestrzeniło się i zatruło powietrze. Ci, którym udało się uciec, zgromadzili się w podziemnych wioskach, aby rozpocząć nowe życie, a nowe pokolenia wkrótce zapomniały o gdzieś istniejącym błękitnym niebie. Sam i John, niezwykły duet bohaterów, łączą siły w nadziei na odkrycie prosperującego świata na zewnątrz. Muszą uciec z tyranicznych szponów podziemnego społeczeństwa i podróżować koleją po świecie, aby odkryć tajemnicę mocy Sam oraz prawdę kryjącą się za śmiertelną miazmą.

Gra Eastward ukaże się w wydaniu pudełkowym na Nintendo Switch 24 maja 2022.


Źródło: Koch Media