Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Elex II | Czy to będzie godne Gothica (tylko z elementami SF)?

Nowe czterominutowe wideo pozwala naprawdę zanurzyć się w uniwersum najnowszej gry RPG od Piranha Bytes.

Magalan to planeta pełna tajemnic. By mieć szansę w walce z pochodzącym z nieba zagrożeniem Jax musi eksplorować otwarty świat, zdobywać umiejętności i znajdować nowy sprzęt. Będzie musiał nawiązać więzi z frakcjami i zdobyć sojuszników, znaleźć sprzedawców i nauczycieli oraz odwiedzić najważniejsze miejsca na świecie. Magalan to planeta pełna ważnych wyborów. Jaki będzie twój styl walki, jakiej broni użyjesz? Czy dołączysz do frakcji Kleryków, Berserków, Banitów, Morkonów lub Albów – albo pozostaniesz samotnikiem? Kim będą twoi kompani, jak zapamiętają cię ludzie? Czy będziesz dobrym strażnikiem, czy bezwzględnym zabójcą? Wybór należy do ciebie! Stwórz własną historię w grze Elex II już 1 marca 2022 roku.

Elex II to kontynuacja Elex, klasycznej gry RPG z otwartym światem autorstwa wielokrotnie nagradzanego studia Piranha Bytes, odpowiedzialnego za serie Gothic i Risen. W Elex II gracz powróci na postapokaliptyczny, fantastycznonaukowy Magalan, badając jego ogromne przestrzenie dzięki plecakowi odrzutowemu, i przeżyje wspaniałą przygodę w dowolny, wybrany sposób.

Kilka lat po pokonaniu Hybrydy na niebie pojawiło się nowe zagrożenie. Groźny mroczny Elex może zniszczyć życie na całej planecie. Chcąc bronić pokoju na Magalanie i bezpieczeństwa swojej rodziny, bohater musi przekonać frakcje do zjednoczenia się przeciwko najeźdźcom oraz odnaleźć swojego syna, Dexa…

Przeczesuj ogromny, misternie zaprojektowany, zróżnicowany i całkowicie unikalny świat, pełen licznych frakcji i osadzony w postapokaliptycznym, fantastycznonaukowym uniwersum.

 


Źródło: THQ Nordic (YouTube)