Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Endling | Codzienne życie lisiej rodziny

Kolejna gra dotykająca poważnej tematyki z prawdziwego życia w planie wydawniczym Koch Media Poland Za gatunek wymarły uważa się taki, którego ostatni przedstawiciel właśnie zmarł, podczas gdy taki przedstawiciel w języku angielskim określany jest jako “endling”. Koniec jest blisko.

Według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez znajdujące się w Nowym Jorku Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej na 400 biologach, około 70% z nich uważa, że Ziemia znajduje się właśnie w początkowym etapie spowodowanego przez człowieka masowego wymierania. Jeden z biologów oszacował, że jeśli obecne tempo niszczenia biosfery przez człowieka utrzyma się, to połowa wszystkich gatunków roślin i zwierząt na Ziemi wyginie za 100 lat…
 

Aktualnie ponad 28 tysięcy gatunków zwierząt na świecie jest zagrożonych wyginięciem. Tysiące gatunków – nosorożce, lwy, tygrysy, foki i niedźwiedzie – są zagrożone przez zanieczyszczenia, kłusownictwo, wojny i coraz większą utratę naturalnych siedlisk.

A teraz wyobraź sobie, że ludzkość doprowadziła do wyginięcia jedno z najlepiej adaptujących się do warunków zwierząt: lisa. Jako ostatni lis na Ziemi walczysz o przetrwanie w poszukiwaniu rzadkich źródeł pożywienia pozostawionych w umierającym świecie. Ale nie szukasz pożywienia tylko dla siebie. Twoje niezdarne młode z niecierpliwością czekają na powrót mamy w bezpiecznym schronie. Aż do strasznego dnia, kiedy coś lub ktoś obudzi jedno z lisiątek…

Edycja pudełkowa Endling – Extinction is Forever będzie dostępna na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch w polskiej wersji językowej. Już wkrótce ujawniona zostanie jej data premiery, wówczas wystartują też zamówienia przedpremierowe w dobrych sklepach z grami.