Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Expeditions: Rome | Nowy zwiastun prezentujący walkę

„Si vis pacem, para bellum!” – Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny! Imperium Rzymskie zostało zbudowane na sile militarnej. Ich zdyscyplinowane, dobrze zorganizowane i wyposażone legiony podbiły prawie całą Europę, Afrykę Północną i część zachodniej Azji. W nadchodzącej grze cRPG Expeditions: Rome przejmiesz dowództwo nad Legio Victrix, aby walczyć z wrogami Republiki Rzymskiej. W najnowszym zwiastunie centurion Caeso Aquilinius musztruje nowych rekrutów i wyjaśnia, jak dokładnie działa turowa walka w Expeditions: Rome. Przygotuj się więc na naukę obsługi gladiusa, scutum, a także słynnego pilum.

Przyszłość Rzymu jest w twoich rękach: co po sobie pozostawisz?

Wciel się w młodego legata, którego ojciec został zamordowany przez nieznanego przeciwnika politycznego, zmuszając cię do ucieczki z Rzymu wprost do kampanii wojskowej mającej na celu stłumienie greckiego buntu. Krok po kroku zwiększysz swoje doświadczenie w sprawach wojskowych, wzmacniasz się w walce i staniesz się legatem, którego każdy będzie szanował i się obawiał.

W Expeditions: Rome zaniesiesz moc i potęgę Rzymu swoimi działaniami we wszystkie zakątki znanego świata, od jasnoniebieskich wybrzeży Grecji po głębokie lasy Galii. Zdecyduj, jak ludzie będą postrzegać ciebie i Rzym. Zmiażdżysz ich stalą, czy zachwycisz elokwencją? Czy uwzględnisz polityczne dziedzictwo Republiki, czy też wytyczysz własną ścieżkę w zawiłym gąszczu polityki rzymskiego Senatu? Każdy wybór ma znaczenie, gdy decydujesz o losie swojego legionu, bliskich towarzyszy i samego Rzymu.

Premierę gry na PC przewidziano na 20 stycznia 2022.


Źródło: Koch Media