Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Floodland | Symulator budowy miasta w tematyce zmian klimatycznych

Tylko tydzień dzieli nas od premiery przygotowanego przez Vile Monarch i wydawanego przez Ravenscourt postapokaliptycznego, survivalowego symulatora budowy miasta Floodland.

Twórcy ujawnili część sekwencji otwierającej grę, dającej graczom wgląd w nastrój i atmosferę otaczającą koczownicze grupy, które poprowadzą w dążeniu do przetrwania.

Zaczynając na obrzeżach zatopionego miasta, gracze poprowadzą małą grupę nomadów, odbudowując społeczeństwo zaczynając od poziomu podmokłych fundamentów. Gracze osiągną cel przeszukując pozostałości zatopionego miasta w poszukiwaniu zasobów, ponownie ucząc się podstawowych umiejętności rolniczych i rybackich oraz zmieniając obozowisko maruderów mieszkających w namiotach na bagnach w kwitnące miasto.

Gracze będą musieli budować i ulepszać nowe budynki, zmieniać przeznaczenie starych i badać „nowe” (lub ponownie uczyć się starej technologii), dzięki czemu przezwyciężą liczne wyzwania na swojej drodze.

…Ale ludzie są tylko ludźmi i im większa i ludniejsza będzie twoja osada, tym większa szansa, że pojawią się problemy społeczne, zmuszając cię do stawienia czoła tym samym problemom, które miał stary świat.

Pytanie brzmi: jak będziesz zarządzać swoimi klanami? Zjednoczysz resztki ludzkości, czy wybierzesz podział i izolację? Tak czy inaczej, to ty będziesz kształtować przyszłość społeczeństwa.