Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Floodland | Symulator budowy podtopionego miasta

Vile Monarch i Ravenscourt mają przyjemność ogłosić, że po wielu dniach ciężkiej pracy, kilku wyzwaniach i jednej kłótni o to, czy w Polsce, czy jednak w Wielkiej Brytanii robią najlepsze ciasta owocowe, Floodland – postapokaliptyczny, survivalowy symulator budowy miasta – jest już dostępny w sprzedaży.

STEAM

Jeśli jeszcze nie znasz Floodland, czeka cię prawdziwa uczta.

Niekontrolowane zmiany klimatyczne oznaczają, że na Ziemi już nie ma lodu, katastrofalny wzrost poziomu mórz zalał ląd, nadmorskie miasta zatonęły w oceanach, a te w głębi lądu są już tylko bagnem rdzewiejących samochodów i niszczejących budynków.

To właśnie do jednego z tych zatopionych miast przybywasz z małą grupą wędrowców. A teraz musisz odbudować społeczeństwo od podstaw.

Robisz to, eksplorując ruiny i przeszukując je w poszukiwaniu zasobów, ponownie ucząc się podstawowych umiejętności rolniczych i rybackich oraz zmieniając osadę maruderów, którzy mieszkają w namiotach na bagnach, w kwitnące miasto.

Następnie postawisz nowe budynki (lub ulepszysz istniejące) i zbadasz „nową” (lub nauczysz się ponownie starej) technologię, co pozwoli ci przezwyciężyć liczne wyzwania.

Ale ludzie zawsze będą ludźmi i im większa i ludniejsza będzie twoja osada, tym większa szansa, że pojawią się problemy społeczne. Co oznacza, że będziesz stawiać czoła tym samym problemom, które miał stary świat.

Pytanie brzmi, jak będziesz zarządzać swoimi klanami? Czy zjednoczysz resztki ludzkości, czy wybierzesz podział i izolację? Tak czy inaczej, to ty będziesz kształtować społeczeństwo jutra.