Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

GORD | Nowa gra strategiczna w stylu dark fantasy

Nowa gra strategiczna w stylu dark fantasy: „GORD” Przerażające Bestie i straszliwe zaklęcia w zupełnie nowym materiale wideo z rozgrywką.

Team17 i Covenant.dev zaprezentowały dziś nowy materiał wideo przedstawiający rozgrywkę z nadchodzącej gry strategicznej w stylu dark fantasy dla jednego gracza, zatytułowanej Gord. W 16-minutowym materiale, w którym w rolę narratora wciela się Stan Just, reżyser gry Gord i dyrektor naczelny Covenant.dev, możemy zobaczyć ponury i bezlitosny świat gry Gord, dowiedzieć się czegoś o zupełnie nowym podejściu do gatunku gier strategicznych, a także poznać bogate prasłowiańskie legendy, które posłużyły jako inspiracja dla przerażających stworów i głębokiej fabuły.  

W czasie prezentacji Stan Just omawia nowatorską rozgrywkę w grze Gord łączącą mechaniki budowy miasta, zarządzania społecznością i przygód przeżywanych przez gracza. Pokazuje też bogactwo możliwości wyboru, które będą mieli gracze podczas każdej rozgrywki w ramach kampanii, jak również w pełni konfigurowalny tryb „własnych scenariuszy”. Na filmie widać także niektóre z budowli, które mogą wznosić gracze, oraz możliwości rozbudowy osad (nazywanych w grze „grodami”) przy użyciu szerokiej gamy budynków, takich jak obóz szkoleniowy, który pozwala rekrutować lepiej wyposażone jednostki, lub świątynia, która zwiększa ich zdolności magiczne. Stan Just zwraca też uwagę na osobiste podejście do mieszkańców osad, z których każdy ma inną osobowość i unikatowe atrybuty oraz zachowuje się inaczej, co ma bezpośredni wpływ na decyzje gracza oraz dynamikę całej społeczności w perspektywie długoterminowej. 

Nowy materiał z rozgrywką ukazuje również satysfakcjonującą walkę w czasie rzeczywistym w grze Gord’. Widzimy na przykład, jak Stan Just zabija stwory na bagnach przy użyciu arsenału brutalnych broni do walki wręcz i potężnych zaklęć ze spektakularnie makabrycznymi rezultatami.  

W grze Gord gracze stają na czele Plemienia Świtu, które będzie się starało zakładać nowe osady oraz eksplorować upiorne, zakazane ziemie, próbując poradzić sobie z przerażającymi stworami i bóstwami inspirowanymi słowiańskim folklorem. Gracze będą wypełniać zadania, aby rozbudowywać osady plemienia i chronić je przed najeźdźcami, oraz jednocześnie zarządzać mieszkańcami, których osobiste historie, więzi rodzinne i dobrostan mogą mieć decydujący wpływ na to, czy ich społeczność przetrwa. 

Podstawowe cechy gry Gord 

  • Strategia w stylu dark fantasy: Stań na czele Plemienia Świtu i wyrusz na podbój zakazanych ziem podczas kampanii fabularnej RTS w stylu dark fantasy. 
  • Buduj i przetrwaj: Rozwijaj swój gród od skromnej osady do potężnej fortecy, jednocześnie chroniąc mieszkańców przed innymi plemionami, strasznymi potworami i tajemniczymi mocami, które czają się w okolicznych lasach. 
  • Unikatowy system poczytalności: Uważnie obserwuj swoich mieszkańców, ponieważ wszystkie wydarzenia – od choroby i głodu po śmierć krewnych – mogą mieć destrukcyjny wpływ na ich życie i dobrostan. 
  • Ręcznie tworzone zadania: Wykonuj różnorodne zadania i bierz udział w losowych wydarzeniach, które zaprowadzą cię w głąb dziczy, gdzie będziesz polować na legendarne stwory, odkrywać starożytne sekrety i pokonywać śmiertelne zarazy. 
  • Odkryj potężne zaklęcia: Poznaj szeroką gamę zaklęć ofensywnych i defensywnych z unikatowymi animacjami, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
  • Własne scenariusze i proceduralnie generowane poziomy: Stawiaj czoła nieskończonej liczbie wyzwań, tworząc własne scenariusze. Dostosuj rozgrywkę do swoich preferencji, wybierając główny cel, początkową grupę mieszkańców, wielkość poziomu, liczbę zasobów, rodzaje wrogów, intensywność najazdów, a nawet surowość pogody!