Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Iron Danger | Czas to manipulacja

Iron Danger to taktyczna gra bitewna z wyjątkową mechaniką manipulacji czasu – nigdy wcześniej nie było gry łączącej taktyczną głębię tytułów turowych oraz ekscytującą dynamikę gier rozgrywanych w czasie rzeczywistym.


Wraz ze swoją drużyną składającą się z dwóch postaci weź udział w wymagających potyczkach, korzystając z różnorodnych umiejętności i niezwykle interaktywnego otoczenia. Wroga możesz podpalić i zepchnąć na pole zboża, urządzając tam sobie grilla, lub zastawić pułapkę i przygnieść przeciwnika drzewem. Możliwości jest bez liku, a o wszystkim decydujesz ty!

Masz władzę nad czasem

Sercem Iron Danger jest wyjątkowa mechanika manipulacji czasem. Możesz go cofać aż do 5 sekund, kiedy tylko zechcesz, by wypróbować inne strategie lub zagrania, dzięki czemu znajdziesz najlepsze rozwiązanie obecnego problemu.

Manipulacja czasu pozwala na połączenie walki w czasie rzeczywistym ze sterowaniem pochodzącym z bardziej tradycyjnych turowych gier bitewnych. Dzięki temu walka taktyczna staje się pewnego rodzaju łamigłówką, w której próbujesz nowych rozwiązań, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i zgrać działania swoich postaci, osiągając perfekcję.

Będziesz ginąć, ale nie zawiedziesz!

Iron Danger rozgrywa się w świecie wysokich gór, prastarych lasów i spokojnych jezior… a także żyjących bogów i potworów ze stali. Klejnotem tego świata jest leżące w jego centrum miasto Kalevala stanowiące dom ludzi, którzy zbuntowali się przeciwko bogom i odrzucili ich ochronę. Osadę tę otaczają będące pod jej pieczą inne miasta, szlaki żeglugowe i tereny leśne.

Jednak z mroźnej północy nadciąga wraz ze swoją armią wiedźma-królowa, by się zemścić na władcach Kalevali. Przedwieczne ruiny z czasów, gdy bogowie przebywali jeszcze na ziemi, otwierają swoje podwoje, uwalniając zapomniane moce, które kuszą ludzi i dążą do podbicia świata. Wcielasz się w Kipunę, bystrą wiejską dziewczynę, która otrzymała pradawną moc panowania nad czasem i śmiercią.

Musisz rozsądnie władać tą potęgą podczas wojny pomiędzy Kalevalą a armiami ludzi północy dowodzonymi przez wiedźmę-królową Lowhee. Twoim zadaniem jest okiełznanie mocy i wykorzystanie jej do ochrony ludzkości, nie pozwalając, by za jej pomocą twoi wrogowie siali całkowite zniszczenie.

  • Korzystaj z wyjątkowej mechaniki cofania czasu i ciesz się nowym spojrzeniem na walkę taktyczną, która łączy najlepsze elementy gier czasu rzeczywistego oraz turowych.
  • Wykorzystuj niezwykle interaktywne otoczenie, by zyskać przewagę, pomimo nikłych szans, i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
  • Ruszaj ku przygodzie w świecie steampunka i fantasy, poznając jego wyjątkowych mieszkańców inspirowanych fińskim folklorem.
  • Walcz z nieprawdopodobnymi potworami, podążając ku swemu przeznaczeniu.
  • Żadnego mozolnego nabijania poziomów – postać czyni postępy w oparciu o fabułę, a każda walka ma znaczenie.
  • Ponad 15 godzin zabawy.