Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ja, inkwizytor | Gra wideo z terminem wydania

Studio The Dust ogłosiło, że odnalazło wydawcę. Okazuje się także, że to nie jedyna dobra wiadomość od polskiego dewelopera – gra otrzymała ponadto przybliżoną datę premiery.

Według informacji, gra ma ukazać się w drugiej połowie 2023 roku na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Wynika z tego, że konsole poprzedniej generacji nie będą wspierane. Oznacza to tyle, że twórcy nie będą zmuszeni do ustępstw technologicznych, aby odpowiednio zoptymalizować produkt pod starszy sprzęt.

Wydawcą z kolei będzie niemiecka Kalypso Media Group GmbH, odpowiedzialna m.in. za „Tropico 6”, „Disciples: Liberation” czy „Warhammer 40,000: Mechanicus”. Firma nie tylko weźmie na siebie wprowadzenie produktu na rynek, ale też wspomoże polskie studio finansowo – The Dust może liczyć na prawie 2,5 mln euro wypłacanego w transzach. Celem dofinansowania ma być pomoc w rozwoju projektu, opracowanie i opłacenie materiałów oraz działań marketingowych bądź przygotowanie lokalizacji (na ten moment nie wiadomo, na które języki).

Co ciekawe, Kalypso zastrzegło sobie prawo do wydania ewentualnego sequela produkcji. Studio The Dust będzie jednak właścicielem praw własności intelektualnej. Obecnie gra ma uzyskać polskie napisy i dialogi.