Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Katedra Koszmarów | Jeszcze tylko tydzień

Jeszcze tylko tydzień pozostał, aby zamówić grę „Katedra Koszmarów” w przedsprzedaży. Gra nie będzie dostępna potem w regularnej sprzedaży.

PRZEDSPRZEDAŻ

Przerażająca Katedra wznosi się coraz wyżej. Kiedy osiągnie swój maksymalny potencjał, z jej wnętrza zaczną wyłaniać się uosobienia ludzkich koszmarów. Z wystarczającym przygotowaniem będziesz mógł je kontrolować. Niestety nieważne jak byś próbował, nie uda Ci się okiełznać ich wszystkich, dlatego musisz być gotowy na odparcie ataku i wyprzedzać przeciwnika przynajmniej o krok.

Nightmare Cathedral to gra strategiczna oparta na kontroli mapy. Do zadań gracza należy zbieranie surowców, pokonywanie kolejnych trudności oraz podejmowanie się walk w najbardziej korzystnych momentach. Rozgrywka podzielona jest na dwa etapy – wznoszenia katedry oraz pojawiania się koszmarów. Pierwszy z nich pełni funkcję przygotowania. Zdobywamy wtedy materiały, które później wykorzystane zostaną przy wznoszeniu fortyfikacji, oraz zajmujemy strategiczną pozycję na planszy. Drugi etap polega na przetrwaniu z wykorzystaniem wcześniej przygotowanego planu. Jeśli obrona jest wystarczająca, defensywny styl gry może doprowadzić Cię do zwycięstwa. Możesz także wykorzystać zgromadzone wokół siebie potwory w walce, wcielając się w generała koszmarnej armii. Najważniejszym elementem rozgrywki jest analiza ciągle zmieniającej się sytuacji na mapie i dostosowywanie do niej swoich ruchów.

Jednym z najbardziej istotnych elementów gry jest osadzenie akcji w świecie obrazów Zdzisława Beksińskiego . Mroczne i niepokojące dzieła jednego z najwybitniejszych polskich artystów stały się podstawą Nightmare Cathedral. Dzięki szczegółowo wykonanym figurkom gracze mają okazją zobaczyć te surrealistyczne miejsca i postacie po raz pierwszy w trzech wymiarach, co czyni z gry także obowiązkową pozycję dla fanów sztuki.

Powstanie gry było możliwe dzięki udanej kampanii na portalu Gamefound. Społeczność wpłaciła łącznie ponad 174 tysiące euro na rzecz produkcji tytułu.

Premiera zaplanowana jest na 2023 rok. Za polskie wydanie odpowiedzialne jest Czacha Games.