Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Katedra Koszmarów | Zagraj w Beksińskiego!

Czacha Games wystartowała z przedsprzedażą gry planszowej inspirowanej pracami Zdzisława Beksińskiego. „Katedra Koszmarów” będzie dostępna wyłącznie dla osób zainteresowanych, które zakupią grę w trakcie trwania kampanii.

Kampania wystartowała!

Dla niektórych prace Zdzisława Beksińskiego to przerażające i urzekające zarazem wizje rodem z koszmarów czy grozy.

Dla innych te dzieła sztuki stają się źródłem inspiracji i wizji niebanalnego świata, który tylko najodważniejsze dusze pokuszą się odwiedzić.

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich malarzy wszech czasów, a jego obrazy stały się inspiracją dla Błażeja Kubackiego, który stworzył grę planszową przesiąkniętą oryginalnymi wizjami i barwnymi pejzażami, jakie wyszły spod ręki tego cenionego artysty. Nie tylko pełny zestaw grafik “Katedry Koszmarów” opiera się wyłącznie na jego pracach, ale cały mechanizm gry jest bezpośrednim wynikiem interpretacji sztuki artysty.

Polska edycja gry jest Oficjalnym Licencjonowanym Produktem, nad którym Patronat objęło Muzeum Historyczne w Sanoku,

będące właścicielem praw autorskich do dzieł Zdzisława Beksińskiego.

Poniżej znajdziecie opis gry, jej zawartość, instrukcję jak grać, a także wideo recenzje i wiele innych ciekawych informacji na temat tego wybornego tytułu dla koneserów gier planszowych i ilustracyjnych perełek sztuki.

Całość będzie drukowana w tej samej fabryce co wersja anglojęzyczna, tak by zachować spójność z oryginałem.

Druk zaplanowany jest na luty 2023 roku, a gier spodziewamy się w naszym magazynie w maju 2023 roku.