Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Potion Permit | Mieszkańcy Moonbury potrzebują uzdrawiania

Miasteczko Moonbury zawsze podejrzliwie traktowało wszelkie postępy w świecie zewnętrznym i wolało polegać na tradycyjnych metodach uzdrawiania. Ale pewnego dnia córka burmistrza zachorowała, a miejscowy znachor nie był w stanie jej pomóc, więc miasteczko musiało skorzystać z pomocy na zewnątrz swojej małej społeczności.

Stowarzyszenie Medyczne postanowiło wysłać swojego najlepszego chemika – ciebie – aby uleczyć córkę burmistrza i przekonać mieszkańców Moonbury do cudów współczesnej alchemii. Zdobądź zaufanie miasteczka, zajmując się każdym chorym mieszkańcem w tym otwartym RPG.

 • Zajmuj się mieszkańcami
  Moonbury ma mniej więcej 30 unikatowych mieszkańców, którzy będą czasem chorować i prosić cię o pomoc. Chorzy mieszkańcy będą przerywać swoje harmonogramy, aby odpocząć w łóżku i wyzdrowieć.

 • Diagnozuj symptomy i znajduj leki!
  Hmm… niskie tętno i spuchnięta wątroba? A może skurcze w ramieniu? Nie, to wyraźna oznaka palących płuc. Ten pacjent zjadł zbyt dużo żelatyny! Łatwo temu zaradzić – wystarczy stworzyć miętową czarę.

 • Zbieraj składniki w otwartym świecie
  Gdy zdecydujesz się już na miksturę, maść czy balsam, zbierz składniki z otoczenia, używając do tego swoich narzędzi. Ulepsz swój młot, siekierę i kosę, aby zdobyć dla nich nowe zamachy oraz ataki, które pomogą ci w codziennych zadaniach. Uważaj na zmieniające się warunki pogodowe! Czasem może cię zaskoczyć deszcz, śnieżyca czy nawet palące powietrze na pustyni.

 • Stawiaj czoła potworom, aby zdobyć ich materiały
  Czasami zebranie materiałów jest trudniejsze od zebrania jagód z krzewu – czasami trzeba zamienić swoje solidne narzędzia w bronie, które pozwolą zebrać materiały od potworów grasujących w pobliskiej dziczy. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym, a ponieważ jesteś chemikiem, będziesz w stanie warzyć różne mieszanki, które cię wzmocnią lub nałożą na wrogów różne negatywne statusy. Będziesz też mieć do dyspozycji swoje narzędzia.

 • Warz w swoim kotle lekarstwa
  Zebrane składniki możesz wymieszać w kotle, aby uwarzyć lekarstwa, witaminy i inne korzystne rzeczy. W miarę zyskiwania doświadczenia będziesz zdobywać lepsze przepisy, które wymagają więcej składników, ale zapewniają silniejsze efekty. Musisz ulepszać swój kocioł, aby pomieścił więcej składników na te bardziej złożone leki.

 • Buduj relacje z mieszkańcami miasteczka
  Wymaga to odrobiny czasu, ale dzięki twoim wysiłkom zdrowie pacjentów znacznie się poprawi. Taka poprawa zwiększy twoją reputację i sprawi, że mieszkańcy trochę się otworzą. Kto wie, może nawet zbliżysz się do któregoś z kawalerów czy panien.

 • Ulepszaj miasteczko i otaczające je obszary
  Budowanie relacji z mieszkańcami zwiększa twoje poparcie, co pozwala ci ulepszać budynki publiczne i rozbudowywać możliwe do zbadania obszary wokół miasteczka. Będziesz też w stanie tworzyć nowe meble, dzięki którym nadasz swojemu mieszkaniu odpowiedni charakter!

 • Naciesz się sielankową wsią
  W wolnym czasie między pacjentami będziesz w stanie swobodnie zwiedzać Moonbury oraz otaczające je obszary. Poznaj lepiej różnych mieszkańców, odpocznij w karczmie lub idź na ryby, aby złapać coś na kolację. Moonbury to czarujące miejsce, w którym czas zdaje się płynąć nieco wolniej. Żyje się tu spokojniej niż w wielkim mieście. Wraz z porą dnia zmieniać się będzie oświetlenie – rano ujrzysz jasne promyki słońca na zielonych łąkach, a wieczorem latarnie rozświetlą ulice miasteczka – ale jeśli chodzi o cele gry, nie ma ograniczeń czasowych. Możesz się rozluźnić i robić wszystko we własnym tempie.

 • Spędzaj czas z wiernym towarzyszem
  Nie musisz czuć się w Moonbury samotnie! Na każdym kroku towarzyszy ci twój wierny pies. Może ci pomóc znaleźć ukryte przedmioty i wskazać ci kierunek do wybranych mieszkańców, wykonujących w czasie dnia różne zadania.