Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

S.T.A.L.K.E.R. 2: Serce Czarnobyla | Strefa po prostu kwitnie

Ostatnio gracze mogli dowiedzieć się, ile pamięci zajmie gra na PC i Xbox Series X|S, a teraz twórcy pochwalili się kilkoma zrzutami ekranu prosto z gry. Jedno trzeba przyznać – będzie to wizualna perełka.

GSC Game World najwyraźniej rozpoczyna budowanie zainteresowania tytułem. Od pewnego czasu regularnie pojawiają się nowe materiały promocyjne, a także prezentacje tego, jak będzie wyglądać gra. Czyżby końcówka kwietnia nie była zagrożona i nie szykowało się opóźnienie premiery? Z pewnością byłoby to miłe dla graczy, przyzwyczajonych na przesunięcia związane z dopracowywaniem gier. Twórcy „S.T.A.L.K.E.R.-a” zdają się sugerować, że ich to nie spotka.

Gra skoncentruje się na historii Skifa, samotnego stalkera, wkraczającego w serce Zony, aby odnaleźć źródło enigmatycznej mocy. Owa siła pojawiła się w Strefie po drugim wybuchu w czarnobylskim reaktorze (pierwszy miał miejsce w 1986 roku). Od graczy będzie zależeć to, jak potoczą się losy protagonisty. Fabuła ma mieć bowiem strukturę nielinearną, a całość rozegra się w otwartym świecie.

Premierę przewidziana została na 28 kwietnia 2022 roku na PC i Xbox Series X|S. Gra „S.T.A.L.K.E.R.” otrzyma polskie napisy.


Źródło: PC Gamer