Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Silent Hill 2 remake stworzy polskie studio!

Konami oficjalnie zapowiedziało remake gry „Silent Hill 2”. Produkcją zajmuje się polskie studio Bloober Team, wykorzystując silnik Unreal Engine 5. Dodatkowo Konami zapowiedziało dwa kolejne tytuły: „Silent Hill F” oraz „Silent Hill Townfall”. Trwają także prace nad filmem „Return to Silent Hill”. Jak jeszcze rozbuduje się marka?

Remake kultowego horroru powstaje ekskluzywnie na konsolę PlayStation 5 oraz PC. Zajmuje się nim krakowskie studo Bloober Team, odpowiedzialne m.in. za serię „Layers of Fear czy horrory „Medium” i „Blair Witch Project”. Gra ma wiernie odtwarzać wydarzenia z oryginału, ale projekt ma zostać dostosowany do współczesnych produkcji z gatunku survial horror.

Kolejne zaprezentowane gry to „Silent Hill F” oraz „Silent Hill Townfall”. Pierwsza z gier powstaje w Japonii, a za fabułę odpowiedzialny jest pisarz ReRyukishi07. „Silent Hill Townfall” opracowywany jest natomiast w Europie. Obie gry znajdują się na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Film „Return to Silent Hill” wyreżyseruje Christophe Gans, który w swoim portfolio ma m.in. „Silent Hill” (2006), „Piękną i bestię” (2014) czy „Braterstwo wilków” (2001). Konami zapowiada, że nowy film nie będzie w żaden sposób nawiązywał do wcześniejszych produkcji, ale zarazem ma być hołdem dla materiału źródłowego w postaci oryginalnej gry.

Ostatni z ogłoszonych tytułów to „Silent Hill Ascention”, określany mianem interaktywnego serialu, który ma przenieść na nowy poziom produkcje z gatunku horror. Stworzą go m.in. J.J. Abrams wraz ze swoim studiem Bad Robots. Nie znamy jeszcze daty premiery.