Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Submerged: Hidden Depths | Przygoda w zatopionym mieście

„Submerged: Hidden Depths” to kontynuacja nie najlepiej przyjętej gry „Submerged” z 2015, która nauczyła się na błędach i powróciła w wielkim stylu, choć trudno szukać jej w głównonurtowych newsach i artykułach.  

Gracz wciela się w rodzeństwo Miku i Taiku, przemierzających postapokaliptyczny świat, zatopiony pod wodą, poszukując sposobu na zdjęcie klątwy, która sprowadziła koniec cywilizacji, a wkrótce sprawi, że rodzeństwo rozdzieli się na zawsze.

Gra to trzecioosobowa przygodówka skupiona na eksploracji i wyzwaniach zręcznościowych. Gracz nie będzie walczył, lecz rozwiązywał zagadki, odszukiwał znajdźki i odnajdywał właściwą drogę, cały czas poznając historię świata oraz losy rodzeństwa.

Zatopione miasto, kruszące się szczyty wieżowców, uparcie sterczące ponad fale. Opuszczone wioski, teraz zamieszkałe przez zagadkowe stworzenia. A pod spiętrzonym oceanem czyha udręczona i wściekła obecność.

Submerged: Hidden Depths jest wolną od walki przygodą „”relaksploracyjną”” z perspektywy trzeciej osoby. Akcja osadzona jest w w zatopionych ruinach pięknego świata. Wciel się w Miku – noszącą przeklętą moc, którą próbuje użyć w dobrym celu, i Taku – zdeterminowanego, aby moc ta ich nie rozdzieliła.

Płyń poprzez spokojne wody i wzburzone fale, eksploruj i wspinaj się po pozostałościach niegdyś wielkiego miasta, znajdź w budynkach nasiona zbawienia.