Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

System Shock | SHODAN powróci w 2022 roku!

Prime Matter i Nightdive Studios nawiązują współpracę przy wydaniu klasycznej przygodowej gry akcji science fiction System Shock. Jest to przygotowany przez Nightdive Studios remake uznanej przez krytyków i kultowej wśród fanów gry z dramatycznymi wydarzeniami przedstawionymi z perspektywy pierwszej osoby.

Akcja System Shock toczy się na opuszczonej stacji kosmicznej, a gracze muszą przetrwać w nieprzyjaznym środowisku i pokonać SHODAN (Sentient Hyper-Optimised Data Access Network – świadomą, hiper-zoptymalizowaną sieć dostępu do danych), złowrogą sztuczną inteligencję, która chce zniszczyć ludzkość.

Nowy System Shock to pełnoprawny remake przełomowego hitu z 1994 roku, łączący uwielbianą rozgrywkę z zupełnie nową grafiką w jakości HD, zaktualizowanym sterowaniem, przerobionym interfejsem oraz zremasterowanymi dźwiękami i muzyką.

Dzięki globalnej umowie wydawniczej i dystrybucyjnej, System Shock pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku na PC i konsolach w ramach katalogu marki Prime Matter.

Stephen Kick, założyciel i CEO Nightdive Studios skomentował dzisiejsze ogłoszenie: „System Shock to projekt w który wkładamy całe serca, a naszym celem niezmiennie jest dostarczenie gry tak bliskiej doskonałości, jak to tylko możliwe. Cieszymy się, że możemy współpracować z Prime Matter, aby wspólnie osiągnąć ten cel i postrzegamy to jako ważny krok w rozwoju Nightdive Studios. Dzięki umowie z globalnym wydawcą będziemy mogli zaoferować System Shock fanom na całym świecie, zarówno w formacie cyfrowym, jak i fizycznym, a także w pełni uhonorować zobowiązania wobec fanów, w szczególności dla tysięcy osób na Kickstarterze, bez których ta gra nigdy nie mogłaby powstać.”

Firma Nightdive Studios ściśle współpracuje z wieloma twórcami oryginalnej gry System Shock, w tym głosem zbuntowanej sztucznej inteligencji SHODAN, Terri Brosius, aby zapewnić jak najwierniejsze oddanie ducha oryginału. Miejsce, w którym rozgrywa się akcja, Citadel Station, będzie większe i jeszcze bardziej przerażające, dzięki nowym obszarom, pułapkom, zagadkom i sekretom do odkrycia.

System Shock jest dostępny w przedsprzedaży na komputery PC i Linux w sklepach Steam, GOG oraz Epic Game Store. Stamtąd można również pobrać wydane wcześniej grywalne demo gry. Więcej informacji o System Shock już wkrótce!


Źródło: Koch Media