Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

The Lord of the Rings™: Gollum™ | Gra trafi na PC i konsole 1 Września!

Przygodowa skradanka od Daedalic Entertainment osadzona w świecie J.R.R Tolkiena będzie dostępna na PC, Playstation i Xbox.

Hamburg, Niemcy, 24-y Maja, 2022 – Daedalic Entertainment i NACON ogłaszają datę premiery długo wyczekiwanego The Lord of the Rings: Gollum – gra Daedalic, która skupia się na dotąd nieznanej historii jednej z najbardziej znanych i kultowych postaci w historii fantasy pojawi się na PC, PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox One, Xbox Series X|S 1 września 2022 roku. Wydanie portu na Nintendo Switch planowane jest jeszcze w tym roku.

The Lord of the Rings: Gollum to produkcja bazująca na legendarnej trylogii J.R.R Tolkiena the Lord of The Rings. Fabuła gry opowiada dotąd nieopowiedzianą historię jednej z najpopularniejszej postaci powieści – Golluma. Po utracie swojego skarbu na rzecz Bilbo Bagginsa, Gollum decyduje się opuścić Mgliste Góry i wyruszyć w niebezpieczną podróż prowadzącą od lochów Barad-dûr, aż po Królestwo Leśnych elfów w Mrocznej Puszczy. Aby przetrwać niebezpieczną podróż przez Śródziemie, Gollum musi wykorzystać swoją przebiegłość, skradając się między przeciwnikami. Bohater musi również zmierzyć się ze swoim pierwiastkiem Hobbita – Sméagolem. To od graczy zależeć będzie, czy decyzje będzie podejmować Gollum czy Sméagol. Na swojej drodze, Gollum spotka postaci znane z powieści J.R.R Tolkiena, jak również nowe, niekanoniczne postaci.

The Lord of the Rings: Gollum, opracowana przez Daedalic Entertainment we współpracy z Middle-earth Enterprises, jest współ wydawana przez Daedalic Entertainment i NACON. Gra dostępna będzie na PC, PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox One, a także Xbox Series X|S 1 września, 2022. Dla graczy konsolowych gra będzie dostępna w wersji pudełkowej.