Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

The Lord of the Rings: Gollum

Daedalic Entertainment ogłasza współpracę z Middle-earth Enterprises, oddziałem The Saul Zaentz Company, dzięki której niemieckie studio wyprodukuje i wyda “The Lord of the Rings: Gollum”. Premiera tej nowej gry przygodowej akcji nagradzanego zespołu producentów z Daedalic Entertainment zaplanowana jest na 2021. Tytuł ukaże się na PC oraz wszystkich ważnych konsolach.

Uznane niemieckie studio zyskuje światowe prawa licencyjne do “Władcy Pierścieni” J.R.R Tolkiena.

Hamburg/Berkeley, 26 marca 2019 – Daedalic Entertainment ogłasza współpracę z Middle-earth Enterprises, oddziałem The Saul Zaentz Company, dzięki której niemieckie studio wyprodukuje i wyda “The Lord of the Rings: Gollum”. Premiera tej nowej gry przygodowej akcji nagradzanego zespołu producentów z Daedalic Entertainment zaplanowana jest na 2021. Tytuł ukaże się na PC oraz wszystkich ważnych konsolach.

“The Lord of the Rings: Gollum” jest pierwszą grą wideo, powstającą ze współpracy między Daedalic Entertainment i Middle-earth Enterprises. Umowa licencyjna pozwala na dalszą kooperację w przyszłości.

Tytuł pozostanie wierny wizji przedstawionej we Władcy Pierścieni J.R.R Tolkiena, odkrywając nowe wydarzenia i szczegóły związane z podróżą Golluma. “The Lord of the Rings: Gollum” powstaje na bazie silnika Unreal Engine. Daedalic Entertainment planuje lokalizację gry w wielu językach, aby jak najwięcej graczy mogło wyruszyć w podróż po świecie “Władcy Pierścieni”.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić naszą współpracę z wielokrotnie nagradzanym studiem Daedalic Entertainment, z którym stworzymy innowacyjną grę przeznaczoną dla najbardziej wymagających fanów. Tytuł będzie koncentrował się na historii Władcy Pierścieni i, podobnie jak w przypadku innych gier studia, skupionych na bohaterach i opowieściach okraszonych bogatą i sugestywną grafiką, Daedalic podejmuje się tworzenia gier dla czytelników, którzy zostają graczami – mówi Fredrica Drotos, Brand Officer w Middle-earth Enterprises i dodaje: – Niecierpliwie będziemy oczekiwać premiery tej narracyjnej, przygodowej gry od Daedalic Entertainment, która wpisuje się w złożony, głęboko zniuansowany świat Śródziemia autorstwa J.R.R. Tolkiena.

Władca Pierścieni to jedna z najbardziej epickich i znanych historii wszechczasów, a praca nad naszym własnym wkładem w ten wszechświat to dla nas zaszczyt – komentuje Carsten Fichtelmann, dyrektor generalny i współzałożyciel Daedalic. – W “Gollum” gracze wcielą się w jedną z najbardziej znanych postaci w Śródziemiu. Opowiadamy historię Golluma z wcześniej niespotykanej w żadnym innym medium perspektywy, jednocześnie pozostając wiernymi legendarnym powieściom J.R.R. Tolkiena.

W czasach, gdy branża gier przechodzi zmiany strukturalne, a nowe modele biznesowe ewoluują, z radością realizujemy nową, ogromną produkcję opartą na historii, która pozostaje aktualna i kulturowo istotna od ponad 60 lat. Inne obecnie planowane produkcje medialne oparte na twórczości J.R.R. Tolkiena są tego świadectwem – dodaje Fichtelmann.