Kawerna - fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Victoria 3 | Pół miliona kopii w niecały miesiąc!

Wydana przez Paradox Interactive i uznana przez krytyków strategia oraz symulacja Victoria 3 sprzedała się w 500 000 kopii od premiery 25 października, stając się w ten sposób najbardziej udaną premierą w historii firmy Paradox! Gra otrzyma również szereg dużych aktualizacji, które zapewnią lepsze wczucie się w historię, więcej opcji dyplomatycznych i lepsze planowanie działań militarnych.

Nominowana w kategorii Best Sim/Strategy na wydarzeniu The Game Awards, Victoria 3 jest otwartą symulacją świata w stuleciu od 1836 do 1936 roku, czasów szybkich innowacji technologicznych, transformacji społecznych i rewolucji politycznych. Szczegółowy obraz światowej populacji i zasobów stanowi bogate źródło ekscytujących alternatywnych historii, które są w tej chwili pisane przez setki tysięcy graczy.

Zespół developerów pracujących nad grą Victoria 3 niedawno opublikował plany na poprawki i aktualizacje: https://forum.paradoxplaza.com/forum/developer-diary/victoria-3-dev-diary-64-post-release-plans.1553970/, w tym niektóre bardzo pożądane zmiany w dostępnych informacjach o graczach i nowe sposoby wpływania na potencjalnych sojuszników w dyplomacji.

Martin Anward, Game Director zespołu pracującego nad Victoria 3 w Paradox Development Studio, skomentował: „Zobaczenie nominacji gry Victoria 3 do tegorocznych nagród Game Awards to moment definiujący karierę i nie moglibyśmy być szczęśliwsi, dzieląc się tym osiągnięciem z naszymi graczami. Właśnie oni sprawili, że to wszystko było możliwe, i to dopiero początek. Zobowiązujemy się wspierać Victorię 3 i będziemy wciąż dodawać więcej zawartości do gry.”

Podczas ostatniego miesiąca grający w Victoria 3 zmieniali świat na wiele różnych sposobów. Oto, co osiągnęli:
– 500 000 sprzedanych kopii i 14 623 631 godzin gry (czyli 1 669 lat)
– 187 milionów zbadanych technologii
– Stworzenie nowego państwa 380 335 razy
– Budowa 126 263 Kanałów Sueskich
– Budowa 39 982 Wieży Eiffla
– Niemcy zjednoczone 98 082 razy
– Zbudowanie Kolei Transsyberyjskiej 18 471 razy
– Zbudowanie Kolei Transkontynentalnej 45 614 razy
– Zmiana koloru Prusów na żółty 83 razy